AIR

Čistý a věrný zvuk pro mobilní ozvučení a instalace

PreSonus AIR: aktivní ozvučovací systém

Univerzální, přizpůsobivé a snadno přepravitelné

Kompaktní a lehké aktivní reproboxy série AIR přinášejí frekvenčně bohatý zvuk s plnými basy a přirozenými výškami, zabalený v ozvučnici, která se snadno vejde na zadní sedadlo malého osobního auta. Se svými 1200 W dynamického výkonu, jež jim poskytují zesilovače ideálně kombinující výhody třídy D a AB, obohacenými o snadno ovladatelné funkce DSP, vám aktivní dvoupásmové boxy i subwoofery série AIR přinášejí potřebnou sílu i nezbytné nástroje, jež snadno využijete v mobilním i instalovaném ozvučení.

To nejlepší z obou světů

Každý typ zesilovače má své přednosti a nedostatky. Použitím odlišného typu zesilovače pro každý z obou měničů, využívají boxy AIR specifické přednosti zesilovačů třídy D a třídy A/B tak, aby vždy zajistily co nejlepší odezvu v celém průběhu frekvenčního rozsahu daného reproduktoru. Zesilovač třídy D o trvalém výkonu 500 W poskytuje energii nízkofrekvenčnímu wooferu a zajišťuje mu tak čistý a nezkreslený výkon, plný hutných basů schopných „rozevlát nohavice“, kdykoliv je potřeba. Trvalý výkon 200 W pro vysokofrekvenční driver zajišťuje zesilovač třídy A/B, zaručující přirozeně znějící a křišťálově vzdušné (AIRy) výšky. Tato skvělá kombinace vám zajistí až 124 dB SPL čistého a nezkresleného zvuku v pásmu 47 Hz – 20 kHz (údaje platí pro model AIR15).

Impulsní charakteristika (anglicky Impulse Response, neboli IR) je základem pro digitální ladění jakéhokoliv ozvučovacího systému. Impulsní charakteristiku ovlivňuje řízení fázové koherence prostřednictvím filtrů s nekonečnou impulsní odezvou (Infinite Impulse Response - IIR), společně se symetrickými a nesymetrickými filtry crossoveru. Při návrhu profesionální série reproboxů AIR konstruktéři firmy PreSonus zvolili takové prostředky a komponenty, se kterými je proces naladění systému i udržení fázové koherence mnohem jednodušší a výsledný zvuk přirozenější. Ve mnoha současných aktivních ozvučovacích systémech jsou použity „spínané“ zesilovače třídy D pro všechny měniče. Zesilovače třídy D mají mnoho výhod, avšak pokud frekvence jejich spínání není dostatečně vysoká, případně není správně odfiltrovaná, může znít pásmo výšek hrubě a signály s rychlejšími transienty se mohou jevit jako nekonkrétní a „rozmazané“.

Pro vyřešení uvedeného problému využil PreSonus při návrhu série AIR pro výškové měniče zesilovače třídy A/B, zatímco zesilovače třídy D vyhradil pouze pro basové woofery. Zesilovače třídy A/B použité v reproboxech PreSonus AIR jsou čistě analogové, s trvale aktivním pracovním bodem přenosové charakteristiky, což zesilovačům zajišťuje velmi nízké přechodové zkreslení. Nároky na filtry jsou tím pádem u aktivních reproboxů AIR nižší a jejich vliv na přirozený charakter zvuku u vhodně zvolené kombinace optimálně navržených hlubokotónových wooferů i tlakových driverů je menší.

Aby inženýři firmy PreSonus co nejlépe popsali tento design, označili jej termínem „Advanced Impulse Response“ - AIR (Pokročilá Impulsní Odezva). Tento termín zároveň dobře reprezentuje jak „vzdušný“ (AIR = vzduch) zvuk vysokofrekvenčních komponentů, tak zjednodušené IR filtry, které byly použity pro naladění systému.

Rychlé a snadné přizpůsobení vašim potřebám

Dvoupásmové reproboxy AIR jsou vybaveny snadno ovladatelným signálovým procesorem, se kterým se vašim požadavkům přizpůsobí jednoduše - pomocí stisku tlačítka. Pečlivě vyladěné DSP presety upravují odezvu boxů série AIR pro použití v úloze hlavního PA systému, pódiových odposlechů, či pro playback (např. DJing), umí zdůraznit basy, dodat zvuku teplejší charakter i zvýšit srozumitelnost mluveného slova. Ovladače basů a výšek s rozsahem +/- 10 dB umožňují kompenzovat nedostatky poslechového prostoru. Lokační presety vám dovolí vždy optimálně využívat výkon boxu při uchycení na stojanu, v nástěnné konzoli či při zavěšení.

Univerzální montážní prvky pro celou škálu aplikací

Plastové reproboxy AIR můžete umístit, zavěsit či namontovat hned několika způsoby, což jen podtrhuje jejich univerzálnost. Na spodní straně je kabinet vybaven protiskluzovými gumovými botkami, které umožňují jeho postavení ve vertikální pozici, např. při použití v úloze hlavního PA. Stejné protiskluzové botky na boční straně dovolují horizontální umístění boxu, pokud jej chcete využít jako pódiový monitor. Reproboxy můžete rovněž zavěsit prostřednictvím montážních bodů M10, uchytit je do nástěnné konzole, nebo je v přenosných aplikacích prostě nastackovat na sebe. Samozřejmě neschází ani možnost nasadit aktivní reproboxy AIR na stojan, nebo reproduktorovou tyč (z nabídky volitelného příslušenství) ukotvenou v subwooferu. Integrované dvoupolohové 37 mm hnízdo vám dovolí naklonit ozvučnici o 7.5˚ směrem dolů a zlepšit tím pokrytí. A je třeba rovněž zmínit, že díky chytře umístěnému madlu na horní straně se aktivní reproboxy AIR také velmi snadno přenáší.

Půjdete k zemi

Pokud reprobox umístíte zadní stěnou k pevnému povrchu jako je podlaha nebo zeď, nízké frekvence emitované zadní stranou ozvučnice se budou odrážet a šířit zpět do prostoru. Tento jev, zvaný „efekt poloprostoru“, múže zvýšit citlivost v pásmu basových frekvencí až o 6 dB, což může u pódiových monitorů představovat významný problém. U většiny reproboxů této kategorie se to řeší oříznutím nízkých frekvencí filtrem HPF, což je poněkud „polovičatá“ kompenzace problémů s poloprostorem. Naproti tomu DSP dvoupásmových aktivních boxů série AIR obsahují preset „Monitor“, který vyladí charakteristiku tak, aby na jedné straně vykompenzoval nárůst nízkých frekvencí, na druhé straně zachoval pevné a konkrétní středobasy a současně potlačil problematické frekvence, které by mohly způsobit vznik zpětné vazby.

Flexibilní vstupy

Celopásmové kompaktní reproboxy série AIR vám poskytnou celou plejádu vstupů, které můžete využít v kombinaci s různými zvukovými zdroji. Máte zde k dispozici dva kombinované mikrofonní/linkové vstupy XLR/TRS, každý z nich s mikrofonním předzesilovačem Class A a nezávislým ovládáním vstupní citlivosti. Doplňkový 3,5 mm stereofonní konektor je vhodný pro připojení smartphonů, tabletů a dalších zařízení z oblasti spotřební elektroniky. Všechny tyto signály můžete smíchat v interním mixu a prostřednictvím symetrického XLR výstupu je odeslat do dalších reproboxů série AIR.

Silné, čisté a přesné (sub)basy

Subwoofery AIR15s a AIR18s jsou navrženy tak, aby dokázaly doplnit o mohutné, čisté, přesné a průrazné basy jakýkoliv celopásmový PA reprobox, avšak těmi nejlepšími společníky jsou pro ně pochopitelně dvoupásmové aktivní boxy AIR10, AIR12 a AIR15. Díky 1200 W dynamického výkonu svých Class D zesilovačů dokáží nabídnout dostatek perfektně prokreslených hloubek, a to až k pásmu 35 Hz. Subwoofery série AIR přinášejí také širokou paletu užitečných nástrojů, pomocí kterých můžete přesně určit dělící kmitočet crossoveru, lehce vytvořit kardioidní subwooferové pole a dokonale vyladit svůj třípásmový systém prostřednictvím detailně nastavitelného zpoždění. Zároveň jsou subwoofery AIR snadno přenosné a dokonale vhodné pro mobilní aplikace i pevné instalační systémy.

Zní to jako skvělé řešení – a tomu co slyšíte můžete věřit

S výkonovými zesilovači, které kombinují to „nejlepší z obou světů“, pečlivě naprogramovanými DSP presety, širokou škálou montážních prvků, flexibilní konfigurací vstupů s integrovaným mixem a řadou dalších profesionálních rysů představují reproboxy série PreSonus AIR excelentní volbu pro mobilní i instalované ozvučení. Zamilujete si jejich snadnou přepravitelnost i dostupnost. Ovšem tou nejlepší věcí na reproboxech série AIR je jejich čistý a přirozený „AIR-y“ (= vzdušný) zvuk.

Subwoofery série AIR vám se svou konektivitou, odolnými ozvučnicemi, které vydrží nějaké to cestování a spoustou Class D výkonu poskytnou všestrannost i průraznost, kterou budete potřebovat v permanentních instalacích. Jsou však také relativně lehké a snadno přenosné, takže představují excelentní volbu rovněž pro mobilní aplikace. Ačkoliv jsme je navrhli jako doplněk série celopásmových reproboxů AIR, představují naše subwoofery samozřejmě skvělého společníka také pro reproboxy dalších výrobců. Nejdůležitější však je, že znějí skvěle a poskytnou vaší hudební reprodukci výjimečně čisté, přirozené basy. Nedejte však jenom na slova a vyzkoušejte si aktivní reproboxy a subwoofery série AIR u svého dealera PreSonus.

Šest let bezproblémového provozu. Zaručeně!

Když si vyberete reproboxy ULT nebo AIR, vybíráte si jistotu. Zaručujeme vám, že vaše nové reproboxy PreSonus jsou určeny pro běh na dlouhou trať. Výrobní kvalitu bereme opravdu vážně, a pokud se cokoliv pokazí během prvních šesti let vašeho vlastnictví (samozřejmě za předpokladu, že vám nespadnou do bažiny, nebo něco podobného), oprava nebo výměna jde na náš účet.

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus