Silné, čisté a přesné (sub)basy

Subwoofery PreSonus AIR

AIR sub: výkonné, čisté a konkrétní basy

Subwoofery PreSonus série AIR, jež svému majiteli poskytnou výkonný, čistý, konkrétní a průrazný bas, jsou navrženy především jako dokonalý partner pro reproboxy PreSonus AIR10, AIR12 a AIR15, představují však samozřejmě také skvělý doplněk pro jakýkoliv jiný typ celopásmových PA boxů. Jejich 15“, nebo 18“ nízkofrekvenční woofer, poháněný Class D zesilovačem o výkonu 1200 W, dokáže váš ozvučovací systém obohatit o velké množství detailně prokreslených hlubokých basů – a to až k frekvenci 30 Hz. Subwoofery jsou navíc lehké a snadno přenosné, výborně tak poslouží v mobilním ozvučení i v instalačních systémech.

Rozšířené možnosti ovládání přizpůsobí výkon vašim požadavkům

Jelikož má každý prostor svou unikátní akustiku a každá aplikace klade na ozvučovací systém úplně jiné nároky, vybavili jsme subwoofery série AIR přehlednými ovládacími prvky se sadou šikovných DSP presetů. Svůj subwoofer tak můžete nastavit a přizpůsobit pro úplně standardní FOH použití, anebo z něj s presetem Mo´Bass dostat ještě větší a hlubší basy. Pokud máte subwooferů k dispozici více, dá se také využít preset, který z nich umožňuje vybudovat řízené subwooferové pole. Jediným stiskem tlačítka můžete obrátit vstupní polaritu, použít LPF pro správné naladění dělící frekvence crossoveru, nastavit výstupní výkon zesilovače anebo přepnout LED indikátor na přední mřížce tak, aby svítil pouze v případě, kdy DSP sepne elektronickou ochranu - to se hodí třeba v instalačních aplikacích.

Stejně dobré pro mobilní i instalační systémy

Přestože jsou ozvučnice vyrobeny z robustní „tour grade“ překližky, která vydrží i časté cestování, jsou subwoofery série AIR mnohem kompaktnější a lehčí, než byste u takto výkonných reproboxů možná čekali. S integrovanými montážními body pro transportní kolečka (jsou součástí dodávky), kotvícími výstupky, jež umožňují snadné stackování a s ergonomickými uchy na obou stranách boxu je přeprava subwooferů série AIR v mobilních aplikacích hračkou. Při tom jim neschází ani výbava a výkon, vyžadovaný v náročných instalacích. Subwoofery AIR jsou vybaveny dvěma kombinovanými linkovými vstupy XLR/TRS s ovladačem hlasitosti a „průchozím“ XLR výstupem, dovolujícím připojit k nim celopásmové boxy, či další subwoofery ve větším ozvučovacím systému. V instalacích, kde by zvuková technika měla být pokud možno nenápadná, lze odpojit LED indikátor na přední mřížce.

S ostatními (si) hrají hezky

I když subwoofery AIR doporučujeme kombinovat s našimi celopásmovými reproboxy řady AIR, nic nebrání ani tomu, abyste je spojili s jakýmkoliv jiným celopásmovým systémem. Nezáleží na tom, jaké boxy v systému použijete, po připojení subwooferu vždy získáte pevnější a konkrétnější odezvu v basech. Práce se subwoofery AIR je opravdu jednoduchá. Mají totiž nastavitelné zpoždění, se kterým svůj třípásmový systém dokonale vyladíte, bez ohledu na to, zda jsou vaše celopásmové boxy ukotveny přímo na subwooferu prostřednictvím distanční tyče, nebo stojí na stojanu o několik metrů dál. Subwoofery série AIR jsou také vybaveny variabilním crossoverem, který vám umožní snadno najít tu správnou dělící frekvenci, s níž bude váš systém znít nejlépe. Neschází samozřejmě ani optimalizovaná nastavení pro reproboxy PreSonus AIR10, AIR12 a AIR15.

Snadno vytvoříte řízené subwooferové pole

Většina subwooferů vyzařuje přirozeně všesměrově, což znamená, že se jejich zvuk šíří víceméně stejnoměrně na všechny strany kolem ozvučnice – tedy i směrem k pódiu. To může být přičinou zpětné vazby a komplikuje to nastavení ideálního poslechu v pódiových monitorech. Vytvořením řízeného subwooferového pole však můžete zvukovou energii nasměrovat mimo pódium a využít jí v prostoru hlediště, kde je potřebná. Subwoofery série AIR vám poskytnou nástroje, se kterými to snadno zvládnete.

Jelikož je z praktických důvodů většina subwooferů všesměrová, pokud umístíte dva subwoofery po stranách pódia ve tradiční stereofonní konfiguraci, můžete v některých místech prostoru způsobit nežádoucí nahromadění energie. Výsledkem je tzv. efekt „power alley“ (efekt výkonové uličky), který vzniká v místech, kam se energie generovaná oběma subwoofery dostává ve stejném čase, se stejnou fází a kde dochází k její kumulaci (jde tedy obvykle o prostor přímo ve středové ose mezi oběma subwoofery). Pokud ustoupíte nalevo nebo napravo od tohoto centra kde dochází k sumaci zvuku obou subwooferů, ocitnete se v prostoru, kde je energie nízkých frekvencí naopak citelně potlačená.

Vytvořením řízeného kardioidního subwooferového pole zformujete směrovější vyzařovací pattern, který emituje méně energie směrem k pódiu a více směrem k posluchačům, což se docela hodí. Se subwoofery série AIR to jde snadno a rychle. Stačí, když na sebe nastackujete dva subwoofery AIR15s, nebo AIR18s, horní subwoofer otočíte směrem od diváků k pódiu a na jaho DSP zvolíte preset „Cardioid“. Vaše dvojice subwooferů AIR bude nyní vyzařovat zvuk v kardioidním směrovém patternu, se kterým můžete energii nízkých frekvencí lépe řídit a směrovat.

Alternativně může být někdy výhodnější vytvořit řízené pole v konfiguraci „End-Fire“, které nabízí ještě výraznější útlum nízkých frekvencí ve směru mimo osu vyzařování. Jednoduše umístíte dva subwoofery AIR18s jeden za druhým tak, aby mířily do směru, kterým chcete distribuovat maximum energie a na DSP zadního subwooferu zvolíte preset „Endfire“. Potřebujete vytvořit ještě větší subwooferové pole? Subwoofery AIR jsou vybaveny nastavitelným zpožděním a přepínačem polarity, což vám dává možnost snadno vybudovat i komplexnější ozvučovací systémy.

Zní to jako skvělé řešení – a tomu co slyšíte můžete věřit

S výkonovými zesilovači, které kombinují to „nejlepší z obou světů“, pečlivě naprogramovanými DSP presety, širokou škálou montážních prvků, flexibilní konfigurací vstupů s integrovaným mixem a řadou dalších profesionálních rysů představují reproboxy série PreSonus AIR excelentní volbu pro mobilní i instalované ozvučení. Zamilujete si jejich snadnou přepravitelnost i dostupnost. Ovšem tou nejlepší věcí na reproboxech série AIR je jejich čistý a přirozený „AIR-y“ (= vzdušný) zvuk.

Subwoofery série AIR vám se svou konektivitou, odolnými ozvučnicemi, které vydrží nějaké to cestování a spoustou Class D výkonu poskytnou všestrannost i průraznost, kterou budete potřebovat v permanentních instalacích. Jsou však také relativně lehké a snadno přenosné, takže představují excelentní volbu rovněž pro mobilní aplikace. Ačkoliv jsme je navrhli jako doplněk série celopásmových reproboxů AIR, představují naše subwoofery samozřejmě skvělého společníka také pro reproboxy dalších výrobců. Nejdůležitější však je, že znějí skvěle a poskytnou vaší hudební reprodukci výjimečně čisté, přirozené basy. Nedejte však jenom na slova a vyzkoušejte si aktivní reproboxy a subwoofery série AIR u svého dealera PreSonus.

Šest let bezproblémového provozu. Zaručeně!

Když si vyberete reproboxy ULT nebo AIR, vybíráte si jistotu. Zaručujeme vám, že vaše nové reproboxy PreSonus jsou určeny pro běh na dlouhou trať. Výrobní kvalitu bereme opravdu vážně, a pokud se cokoliv pokazí během prvních šesti let vašeho vlastnictví (samozřejmě za předpokladu, že vám nespadnou do bažiny, nebo něco podobného), oprava nebo výměna jde na náš účet.

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus