Presonus NSB

Vaše AVB propojení mixu s pódiem

Série NSB: AVB síťové stageboxy

Dokonalý partner pro mixážní konzole StudioLives Series III

Stageboxy PreSonus NSB jsou navrženy tak, aby dokázaly prostřednictvím sítě AVB snadno a rychle přenést signál z pódia do mixážního pultu PreSonus StudioLive III. generace.
V síti AVB vám k propojení FOH mixu a pódiového stageboxu stačí pouze jediný lehký kabel typu CAT5 nebo CAT6. Díky tomu se zbavíte nejen těžkých a drahých multipárových kabelů, ale také degradace signálu, ke které v dlouhých analogových rozvodech vždy nevyhnutelně dochází. Mikrofonní předzesilovače, vstupy a Phantomové napájení na stageboxu NSB můžete navíc dálkově ovládat buď ze své FOH konzole připojené do AVB sítě, nebo prostřednictvím volně dostupné aplikace UC Surface touch-control software.

×

Připojte spoustu zařízení

Základní funkcí každého stageboxu je především analogová konektivita. Série NSB vám v tomto směru poskytne všechny vstupy a výstupy, které potřebujete a ještě něco navíc. Získáte kombinované mic/line (XLR/TRS) vstupy vybavené mechanickou pojistkou a především proslulými dálkově ovládanými Class A mikrofonními předzesilovači XMAX, které navíc pro případ sdílení vstupů mezi monitorovým a FOH mixem disponují šikovnou funkcí kompenzace vstupního zisku. Také všechny linkové vstupy můžete ovládat z konzole StudioLive III a z volně dostupné aplikace PreSonus UC Surface. Výstupy jsou osazeny XLR konektory s pojistkou. A pokud by vám to nestačilo, je zde k dispozici také AVB switch se dvěma porty, které dovolují vytvořit řetěz z několika stageboxů, takže budete mít vždy k dispozici dostatek konektorů i pro ty největší koncerty a nejrozsáhlejší instalace.

Dobrý mikrofonní předzesilovač musí signál oproti původní úrovni zesílit téměř 400x a je tak je bezpochyby tím nejdůležitějším obvodem v každém zařízení, do kterého můžete zapojit mikrofon. Levné předzesilovače založené na průměrných operačních zesilovačích vytváří obvykle tenký a lehce zkreslený zvuk s velkým množstvím šumu.
Ovšem zvukové kvality předzesilovačů XMAX jsou limitovány pouze mikrofonem, který do nich zapojíte.

Předzesilovače XMAX totiž staví na třech klíčových prvcích:

  • Třída A. Obvody Třídy A (Class A) nemají přechodové zkreslení a poskytují tak čistší, jasnější a více muzikální zvuk než obvody Třídy AB, jež jsou použity v mnoha běžných mikrofonních preampech.
  • Vysoké napětí. Napájecí větev předzesilovačů XMAX pracuje s napětím 30 V. Většina průměrných obvodů založených na operačních zesilovačích využívá napájení 10 – 18 V. Vyšší napájecí napětí poskytuje signálu větší dynamický rozsah, vyšší odolnost vůči přebuzení, hlubší basy, jemnější výšky a celkově bohatší zvuk.
  • Diskrétní součástky a nikoliv operační zesilovače. V obvodech předzesilovačů XMAX jsou využity pouze samostatné komponenty v podobě čistých tranzistorů, rezistorů a kondenzátorů. Integrované operační zesilovače totiž generují šum, zkreslení a nepřirozeně zvuk zabarvují. Obvody složené z diskrétních součástek naopak poskytují ultranízký šum a transparentní zvuk.

Jednoznačným výsledkem unikátnícho designu mikrofonních předzesilovačů XMAX je velký dynamický rozsah, nízký šum, vysoká odolnost vůči přebuzení, široký frekvenční rozsah a co je nejdůležitější – muzikálnost a transparentnost.

Předzesilovače XMAX v digitálních mixpultech StudioLive však nabízejí ještě jednu výhodu. Jejich nastavení se dá uložit a vyvolat. Již v roce 1995 si PreSonus nechal, v souvislosti se zaváděním prvních studiových výrobků, patentovat digitální řízení analogových obvodů. Na základě tohoto odkazu jsme nově vytvořili oddělený obvod digitálního řízení úrovně vstupu analogových mikrofonních předzesilovačů XMAX, který umožňuje digitálně uložit a následně vyvolat nastavení úrovně, aniž by tomu obětoval kvalitu a věrnost zvuku. U pultů StudioLive můžete své předzesilovače řídit dálkově pomocí UC Software nebo Studio One a pokud si vyvoláte z paměti scénu, načtou se hodnoty nastavení předzesilovačů stejně, jako veškeré ostatní parametry.

Co je AVB síť?

Síť pro přenos audio signálu nepředstavuje pouze náhradu klasického analogového „páráku“ digitálním. V síti AVB je možné propojovat digitální zařízení na dlouhé vzdálenosti s pomocí Ethernetového kabelu CAT5 nebo CAT6. Své audio potom můžete uvnitř sítě poslat doslova odkudkoliv kamkoliv a to s extrémně nízkou latencí. AVB také nabízí několik unikátních předností, díky kterým je pro audio signál lepší volbou, než jakýkoliv jiný síťový protokol. AVB například disponuje vysoce přesnou synchronizací vzorkovací frekvence, která výrazně snižuje harmonické zkreslení a fázový posuv. To zajišťuje, aby váš audio signál zůstal vždy čistý a dokonale srozumitelný.
AVB zaručuje, že budete mít vždy k dispozici dostatečně široké pásmo pro přenos nízkolatenčního audio signálu a to i v případě, kdy váš kolega začne po stejné síti streamovat video.
Tyto důležité benefity jsou neodmyslitelnou součástí AVB a získáte je pouze s tímto síťovým protokolem.

AVB (Audio Video Bridging, někdy také označovaný jako Time Sensitive Networking, neboli TSN) je sada síťových standardů IEEE 802.1, jež definuje jednoduchou digitální síť pro přenos audio, video a dalších formátů prostřednictvím chytrých switchů, které dokáží zajistit AVB přenos dat dat bez kompromisů v integritě sítě.

AVB síť využívá AVB switche (např. PreSonus SW5E), které představují aktivní síťový prvek, jenž cíleně omezuje „ne-AVB provoz“. Tímto způsobem switch zajišťuje, že budete mít pro přenos digitálního audiosignálu s extrémně nízkou latencí k dispozici vždy dostatečně široké pásmo. To znamená, že bez ohledu na další provoz, je vždy garantován nízkolatenční přenos digitálního zvukového signálu.

A mimo to, AVB využívá běžné síťové kabely CAT5 a CAT6 i obvyklé konektory – nepotřebujete tedy žádné specializované systémy ani zařízení.

Dostatečně odolný i pro ta nejdelší turné

I v případě, že o své vybavení budete pečovat s téměř mateřskou láskou, musíte počítat s tím, že vaše stageboxy sem tam inkasují nějakou tu ránu, zejména na dlouhých turné. Ale nezáleží na tom, v jak náročných podmínkách pracujete, protože možnost selhání stageboxu se jednoduše vůbec nepřipouští. Stageboxy série NSB jsou zabudovány do šasi z pevné oceli, takže přežijí i drsné cestování a navíc jsou vybaveny mohutnými madly, pro snadnou manipulaci. V základním provedení jsou určeny k tomu, abyste je na pódiu položili přesně tam, kam potřebujete, ale můžete je také vybavit doplňkovou montážní sadou pro ukotvení do 19“ racku. Kromě toho je můžete zabudovat do standardizovaných pódiových přírub Ace Backstage.

Všechno co potřebujete a ještě něco navíc

„StudioLive“ nejsou jenom digitální mixážní pulty. Řada StudioLive třetí generace představuje odshora až dolů i zleva doprava celý balík různých řešení, který obsahuje digitální konzole, rackové mixy, stanice pro osobní monitoring i digitální stageboxy. A protože Série III staví na základě síťového protokolu AVB, můžete v průběhu doby svou audio síť rozšiřovat přesně tak, jak budete potřebovat.
S třetí generací zařízení StudioLive můžete v pátek nahrávat ve svém domácím studiu, v sobotu ozvučovat živý koncert v hudebním klubu a pokud snad budete chtít v neděli ráno míchat monitorový mix na zkoušce kapely, tak pořád budete mít k dispozici všechno potřebné.

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus