Sceptre

Fantasticky věrný zvuk

Sceptre™: Dokonalé detaily, které vás ohromí

Trojrozměrný poslech

Velmi realistické trojrozměrné podání zvukového obrazu studiových monitorů Sceptre® je vysoce oceňováno mnoha významnými studiovými producenty a zvukovými inženýry audio průmyslu. Unikátní konstrukce zajišťuje čistou a věrnou reprodukci zvuku, díky které v nahrávce vyniknou i jemné zvukové nuance, jež by byly na jiném typu monitorů neslyšitelné. Výsledkem je panoramtický přednes zvuku, přesné podání transientních signálů a dynamika, která je jednoduše řečeno úchvatná.

Rozdíl jménem CoActual®.

Konzistentní akustický střed a symetrické vyzařování jsou jedinečnými přednostmi bodového zdroje zvuku, daného koaxiální konstrukcí reproduktorů. Vlastní konstrukce koaxiálních driverů CoActual a pokročilý integrovaný DSP management zajišťuje monitorům Sceptre dokonalé přechodové vlastnosti v oblasti dělící frekvence crossoveru a celkově vyváženou frekvenční charakteristiku. Výsledkem je velmi přirozený zážitek ze 3D poslechu, který odhalí i ty nejjemnější zvukové detaily.

Základem reproduktorů PreSonus CoActual je optimálně navržený koaxiální driver se zvukovodem. Díky umístění výškového driveru ve středu hlubokotónového wooferu je jeho frekvenční průběh symetrický v horizontální i vertikální rovině. To na jedné straně výrazně rozšiřuje sweet spot a na straně druhé zvyšuje čistotu i věrnost přednesu.

Největší výzvou pro každý koaxiální design je nutnost vyřešit intermodulační zkreslení, jež je zapříčiněno vzájemnou interferencí obou komponentů. Reproduktory CoActual využívají zvukovod výškového driveru jako bariéru proti jeho interferencím s basovým wooferem. Ačkoliv má tento typ konstrukce množství výhod, může na okraji výstupu zvukovodu docházet k anomálním odrazům zvuku zpět směrem k wooferu. Výsledné lehké zpoždění následně způsobuje u takto konstruovaných reproduktorů nevyvážené podání středových frekvencí.

PreSonus se s tímto problémem vyrovnává pomocí výkonného DSP, které využívá algoritmy Fulcrum Acoustics´ Temporal Equalization, jež jsou založeny na plně adresovatelných a vysoce účiných filtrech FIR. Tyto filtry dodkáží detailně pracovat s časovými i frekvenčními parametry signálu. S jejich pomocí je možné přesně časově přizpůsobit výškovou hornu zadní rovině membrány basového wooferu. Díky tomu jsou reproduktory PreSonus CoActual schopné produkovat neuvěřitelně vyvážené středy s neslyšitelným přechodem dělícího pásma crossoveru, což vám umožňuje slyšet v mixáži i ty nejjemnější zvukové detaily.

Symetrické vyzařování

U konvenčních dvoupásmových reproboxů, kde je vysokofrekvenční driver umístěn nad hlubokotónovým wooferem, má pozice posluchače významný vliv na jeho vnímání zvuku. Naproti tomu je u monitorů Sceptre díky koaxiální konstrukci frekvenční průběh vertikálně i horizontálně symetrický. V kombinaci s algoritmy Fulcrum Acoustics Temporal Equalization je výsledkem ostřejší stereofonní obraz, větší dynamická hloubka a výraznější separace jednotlivých složek celkové mixáže. Poslech takového zvuku rovněž méně zatěžuje a unavuje uši.

Přesná reprodukce transientů

Souhlásky v řeči, perkusivní zvuky, či náběh a doznívání hudebních nástrojů, to vše patří mezi transientní signály. Transienty se skládají z komplexních kombinací mnoha různých frekvencí. Fázové vztahy mezi jejich jednotlivými alikvotami jsou důležitou součástí, jež se podílí na charakteristickém zvuku nástroje nebo hlasu. Pokud jsou reprodukovány přesně, výsledkem je čistý, dobře definovaný a srozumitelný zvuk. Díky schopnosti zachovat dokonalou reprodukci transientů i při nejvyšších úrovních hlasitosti minimalizují reproduktory CoActual zkreslení a zajišťují čistý, jasný a konzistentní zvuk při jakémkoliv SPL.

Monitory, které si můžete přizpůsobit

Série Sceptre přináší širokou škálu uživatelsky nastavitelných korekčních prvků, které vám dovolí plně přizpůsobit monitory vašemu poslechovému prostoru. To umožňuje jejich plnou integraci do jakéhokoliv studiového prostředí. Čtyřpolohový přepínač Acoustic Space kompenzuje přírůstek basů, ke kterému dochází, pokud je monitor umístěn v blízkosti stěn. Ovladač hlasitosti vysokofrekvenčního driveru pomáhá zmírnit prostorové anomálie. Přepínatelný hornopropustný filtr usnadňuje integraci subwooferů Temblor (či jiných) do vaší monitorové sestavy.

Definice přesnosti

Unikátní konstrukce studiových monitorů Sceptre CoActual poskytuje bezkonkurenčně realistickou reprodukci zvuku ve třírozměrném podání. Jejich schopnost přesně reprodukovat transienty s plynulým frekvenčním průběhem dokáže odhalit jemné zvukové nuance, jež vám zaručí skutečně pravdivý poslech. Vyzkoušejte si je u svého nejbližšího dealera PreSonus®

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus