Quantum

Nahrávejte se silou Thunderboltu

Quantum: 26x32 zvukové rozhraní a studiové řídící centrum pro Thunderbolt™ 2

Váš rozšiřitelný nahrávací systém s ultravysokým rozlišením

Díky plnému využití možností vysokorychlostní sběrnice Thunderbolt 2 a vícekanálového optického formátu ADAT I/O vám zvuková/MIDI rozhraní PreSonus® série Quantum poskytnou bohatou sadu vstupů a výstupů s extrémně nízkou latencí. Mohou se pochlubit skvělou zvukovou kvalitou, jež umožňuje 24-bit / 192 kHz recording či playback, mikrofonními předzesilovači XMAX s možností uložení i vyvolání nastavení a schopností postupně rozšiřovat váš systém tak, jak budete potřebovat. Jednoduše představují naprosto skvělou volbu pro širokou škálu profesionálních a poloprofesionálních hudebních producentů a muzikantů.

Rychle a bez čekání

Každé konstrukční řešení přijaté během vývoje zvukových karet Quantum mělo jediný cíl: rychlost. S rozhraním Quantum se připojíte rovnou k vysokorychlostní sběrnici Thunderbolt 2. Bez DSP a dalších zbytečných funkcí vaše stopy zamíří jednoduše přímo do DAW. Výsledkem je naše aktuálně nejrychlejší rozhraní s nejnižší latencí a v technicky nejpřímočařejším provedení.

Špičkové 24-bit / 192 kHz převodníky s dynamickým rozsahem 120 dB, překvapivými možnostmi dalšího rozšíření a softwarového řízení pak dotvářejí dokonalý celek.

Pokud potřebujete více kanálů, můžete rozhraní rozšířit o další vstupy a výstupy

Rozhraní řady Quantum nabízejí vždy dva Combo vstupy schopné zpracovat mikrofonní, linkový či nástrojový signál. Ty jsou dle verze doplněné o několik dalších Combo vstupů mic/line. Každý vstup je vybaven digitálně řízeným předzesilovačem XMAX a individuálně spínaným Phantomovým napájením +48 V. Vedle toho získáte opět dle verze čtyři nebo dokonce deset výstupů ve formátu 6,3 mm TRS a dva nezávislé sluchátkové výstupy s dedikovanými ovladači hlasitosti. Ale to je jen začátek. S optickými I/O ADAT a stereofonním I/O S/PDIF máte navíc až 18 digitálních vstupů a výstupů.

A pokud potřebujete ještě více vstupů a výstupů, můžete pomocí sběrnice Thunderbolt propojit až čtyři rozhraní Quantum dohromady a vytvořit tak monstrózní systém s až 96 vstupy a výstupy. I/O Word Clock konektory BNC potom zaručí, že Quantum i všechna vaše další digitální zařízení budou fungovat s naprosto přesnou synchronizací. A samozřejmě tu najdete také MIDI I/O.

Docela slušná sada analogových vstupů a výstupů, dva stereofonní sluchátkové výstupy a stereofonní digitální I/O S/PDIF vám možná dnes bude stačit. Ale vaše studio bude časem pravděpodobně růst a totéž dokáže společně s ním i váš nahrávací systém Quantum. Dvojice optických vstupů a výstupů ADAT vám přidá dalších 16 digitálních kanálů se vzorkovací frekvencí až 48 kHz (popř. 8 kanálů při 96 kHz).

Konektory ADAT vám dovolí připojit jakýkoliv AD/DA převodník kompatibilní s digitálním optickým formátem ADAT, ale my vám doporučujeme použít jako tu nejlepší možnost preamp/převodník PreSonus DigiMax DP88, který bezproblémově rozšíří počet analogových vstupů a výstupů vašeho rozhraní Quantum o osm digitálně řízených předzesilovačů XMAX a Word Clock I/O.

Pokud jsou mikrofonní předzesilovače převodníku DP88 připojeny optickým kabelem ADAT k rozhraní Quantum, umožňují plné dálkové ovládání aplikacemi UC Surface, Studio One a Studio One Remote. Tudíž dokáží velmi přirozeným způsobem rozšířit počet vašich analogových vstupů a to jak z pohledu barvy zvuku, tak i funkčnosti.

A pokud se vaše studio později rozroste ještě víc, můžete propojit celkem až čtyři rozhraní Quantum pomocí sběrnice Thunderbolt. To vám dovolí vytvořit monstrózní systém s až 96 vstupy a výstupy, což je víc než dost na pokrytí jakýchkoliv budoucích potřeb ve vašem nahrávacím studiu.

Skvělý zvuk

Digitální převodníky audiofilské kategorie, celkově nízký jitter a mikrofonní předzesilovače s uživatelskou pamětí vám přinesou excelentní zážitek při nahrávání i poslechu. Quantum pracuje se vzorkovací frekvencí až 192 kHz, což zaručuje ultravysoké rozlišení pro záznam i mixáž. Vysoce kvalitní převodníky zajišťují pro každý vstup dynamický rozsah 120 dB. Díky tomu je možné zachytit komplexní hudební signál včetně harmonických kmitočtů jemně a přirozeně, bez slyšitelného zkreslení.

Analogové mikrofonní předzesilovače XMAX Class A s možností uložení a zpětného vyvolání nastavení disponují neuvěřitelně velkou dynamickou rezervou, hlubokými basy a celkově bohatým zvukem, takže ve svých nahrávkách perfektně uslyšíte každý nádech, transient či detail.

Ve firmě PreSonus si plně uvědomujeme, že mikrofonní předzesilovač je klíčovým komponentem, který zásadně ovlivňuje zvukovou kvalitu nahrávky. Rozhraní Quantum proto obsahuje osm speciálně navržených, vysokonapěťových Class A předzesilovačů XMAX, jež využívají diskrétní elektronické součástky pro maximálně přesný a transparentní přenos zvuku.

Předzesilovače XMAX staví na těchto třech klíčových elementech:

  • Class A. Obvody pracující ve třídě A nemají přechodové zkreslení a poskytují čistší, jasnější a více muzikální zvuk než obvody třídy AB, které jsou použity v mnoha obvyklých preampech.
  • Vysoké napětí. Napájení předzesilovačů XMAX pracuje s napětím 30 V. Velké množství běžných konstrukcí založených na operačních zesilovačích využívá napájení s napětím pouze 10 – 18 V. Vyšší napájecí napětí však poskytuje větší dynamickou rezervu, hlubší basy, jemnější výšky a celkově bohatší zvuk.
  • Diskrétní součástky – ne operační zesilovače. V obvodech předzesilovače jsou použity výhradně skutečné tranzistory, rezistory a kondenzátory a nikoliv levné operační zesilovače, které zvyšují šum, nepřirozeně zabarvují zvuk a činí jej nepříjemným. Naše diskrétní obvody zaručují ultranízký šum a transparentní zvuk.

Jednoznačným výsledkem originální konstrukce mikrofonních předzesilovačů XMAX je velká dynamická rezerva, široký frekvenční rozsah a to nejdůležitější – muzikálnost a čistota.

Předzesiovače XMAX použité v rozhraní Quantum však mají ještě jednu výhodu. Jejich nastavení se dá uložit a znovu vyvolat. V roce 1995 si PreSonus nechal patentovat digitální řízení analogových obvodů ve svém prvním studiovém výrobku. Na základě tohoto odkazu jsme vytvořili oddělený digitální obvod pro řízení hlasitosti na vstupu našich analogových mikrofonních předzesilovačů XMAX. To nám poskytuje výhodnou možnost digitálně vyvolat nastavení bez toho, abychom obětovali zvukovou věrnost. Předzesilovače tak mohou být řízeny z předního panelu rozhraní, aplikací UC Surface, z mixu DAW Studio One, nebo StudioOne Remote a prostřednictvím MIDI v programech ProTools, Logic, nebo Live, takže si vaše originální nastavení můžete uložit společně s nahrávkou.

Vynikající volba pro jakékoliv produkční prostředí

S profesionálními funkcemi a nadbytkem vstupů a výstupů zapadne řada rozhraní Quantum skvěle do jakéhokoliv produkčního prostředí. Získáte v něm symetrické linkové výstupy profesionální kategorie, které mohou být také použity ke stejnosměrnému ovládání externích analogových zařízení. Pokud k tomu přidáme snadnou možnost rozšiřování, flexibilní balík softwaru, zběsilou rychlost a excelentní zvukovou kvalitu, máte k dispozici nahrávací systém, který může být hrdým srdcem vašeho vysněného studia po mnoho následujících let.

Těsná integrace s DAW Studio One

Zvuková rozhraní Quantum se dokáží plně integrovat do vašeho studiového prostředí a tvoří tak jeho přirozené rozšíření. Stačí spustit DAW Studio One Artist, které dostanetre spolu s ním a mikrofonní předezsilovače můžete nastavovat přímo z něj. Přáli byste si nahrávat ve studiu svůj vlastní umělecký výkon a ovládat při tom recordingové funkce na počítači ve vedlejší režii? V tom případě není nic jednoduššího než spustit aplikaci Studio One Remote na vašem tabletu iPad®.

Dálkové ovládání aplikací UC Surface

Všechny funkce zvukových rozhraní řady Quantum je možné ovládat pomocí software PreSonus UC Surface, který je volně dostupný k bezplatnému stažení. Pokud tedy používáte záznamový software jiného výrobce než PreSonus, s touto aplikaci získáte vzdálený přístup k funkcím své zvukové karty. Najdete v ní navíc Real Time Analyzer, jehož prostřednictvím můžete monitorovat toky audio signálu. Uživatelé aplikaci UC Surface vysoce oceňují jako velmi intuitivní mixážní rozhraní, které zajišťuje rychlý přístup ke všemu co potřebujete.

Nově navíc se sadou pluginů Studio Magic

Tato sada pluginů rozšiřuje zvukové možnost DAW Studio One. Jsou to třešničky na dortu připravené předními jmény světa virtuálních nástrojů a efektů, z nichž každá dodá vašim skladbám jinou příchuť a do vašich rukou vloží skutečná kouzla praktické magie. Tyto pluginy však nejsou pouze jednoúčelovými triky, ale skutečnými tažnými koni, jejichž sílu a schopnosti uplatníte v bezpočtu svých mixáží.

Více informací o balíku softwaru Studio Magic
×
Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus