Quantum

Nahrávejte se silou Thunderboltu

Quantum: 26x32 zvukové rozhraní a studiové řídící centrum pro Thunderbolt™ 2

Váš rozšiřitelný nahrávací systém s ultravysokým rozlišením

Díky plnému využití možností vysokorychlostní sběrnice Thunderbolt 2 a vícekanálového optického formátu ADAT I/O vám zvukové/MIDI rozhraní PreSonus® Quantum poskytne až 26 vstupů a 32 výstupů s extrémně nízkou latencí. Může se pochlubit skvělou zvukovou kvalitou, jež umožňuje 24-bit / 192 kHz recording či playback, mikrofonními předzesilovači XMAX s možností uložení i vyvolání nastavení a schopností postupně rozšiřovat váš systém tak, jak budete potřebovat. Jednoduše představuje naprosto skvělou volbu pro širokou škálu profesionálních a poloprofesionálních hudebních producentů a muzikantů.

Rychle a bez čekání

Každé konstrukční řešení přijaté během vývoje zvukové karty Quantum mělo jediný cíl: rychlost. S rozhraním Quantum se připojíte rovnou k vysokorychlostní sběrnici Thunderbolt 2. Bez DSP a dalších zbytečných funkcí vaše stopy zamíří jednoduše přímo do DAW. Výsledkem je naše aktuálně nejrychlejší rozhraní s nejnižší latencí a v technicky nejpřímočařejším provedení.

Špičkové 24-bit / 192 kHz převodníky s dynamickým rozsahem 120 dB, překvapivými možnostmi dalšího rozšíření a softwarového řízení pak dotvářejí dokonalý celek.

Pokud potřebujete více kanálů, můžete rozhraní rozšířit až na 96 in/out.

Quantum nabízí dva Combo vstupy mic/line/instrument a šest Combo vstupů mic/line, každý z nich je vybaven digitálně řízeným předzesilovačem XMAX a individuálně spínaným Phantomovým napájením +48 V. Vedle toho získáte dva hlavní a osm pomocných výstupů ve formátu 6,3 mm TRS a dva nezávislé sluchátkové výstupy s dedikovanými ovladači hlasitosti. Ale to je jen začátek. S optickými I/O ADAT a stereofonním I/O S/PDIF máte navíc až 18 digitálních vstupů a výstupů.

A pokud potřebujete ještě více vstupů a výstupů, můžete pomocí sběrnice Thunderbolt propojit až čtyři rozhraní Quantum dohromady a vytvořit tak monstrózní systém s celkem 96 vstupy a výstupy. I/O Word Clock konektory BNC potom zaručí, že Quantum i všechna vaše další digitální zařízení budou fungovat s naprosto přesnou synchronizací. A samozřejmě tu najdete také MIDI I/O.

Osm analogových vstupů a deset linkových analogových výstupů, dva stereofonní sluchátkové výstupy a stereofonní digitální I/O S/PDIF vám možná dnes bude stačit. Ale vaše studio bude časem pravděpodobně růst a totéž dokáže společně s ním i váš nahrávací systém Quantum. Dvojice optických vstupů a výstupů ADAT vám přidá dalších 16 digitálních kanálů se vzorkovací frekvencí až 48 kHz (popř. 8 kanálů při 96 kHz).

Konektory ADAT vám dovolí připojit jakýkoliv AD/DA převodník kompatibilní s digitálním optickým formátem ADAT, ale my vám doporučujeme použít jako tu nejlepší možnost preamp/převodník PreSonus DigiMax DP88, který bezproblémově rozšíří počet analogových vstupů a výstupů vašeho rozhraní Quantum o osm digitálně řízených předzesilovačů XMAX a Word Clock I/O.

Pokud jsou mikrofonní předzesilovače převodníku DP88 připojeny optickým kabelem ADAT k rozhraní Quantum, umožňují plné dálkové ovládání aplikacemi UC Surface, Studio One a Studio One Remote. Tudíž dokáží velmi přirozeným způsobem rozšířit počet vašich analogových vstupů a to jak z pohledu barvy zvuku, tak i funkčnosti.

A pokud se vaše studio později rozroste ještě víc, můžete propojit celkem až čtyři rozhraní Quantum pomocí sběrnice Thunderbolt. To vám dovolí vytvořit monstrózní systém s až 96 vstupy a výstupy, což je víc než dost na pokrytí jakýchkoliv budoucích potřeb ve vašem nahrávacím studiu.

Skvělý zvuk

Digitální převodníky audiofilské kategorie, celkově nízký jitter a mikrofonní předzesilovače s uživatelskou pamětí vám přinesou excelentní zážitek při nahrávání i poslechu. Quantum pracuje se vzorkovací frekvencí až 192 kHz, což zaručuje ultravysoké rozlišení pro záznam i mixáž. Vysoce kvalitní převodníky zajišťují pro každý vstup dynamický rozsah 120 dB. Díky tomu je možné zachytit komplexní hudební signál včetně harmonických kmitočtů jemně a přirozeně, bez slyšitelného zkreslení.

Analogové mikrofonní předzesilovače XMAX Class A s možností uložení a zpětného vyvolání nastavení disponují neuvěřitelně velkou dynamickou rezervou, hlubokými basy a celkově bohatým zvukem, takže ve svých nahrávkách perfektně uslyšíte každý nádech, transient či detail.

Ve firmě PreSonus si plně uvědomujeme, že mikrofonní předzesilovač je klíčovým komponentem, který zásadně ovlivňuje zvukovou kvalitu nahrávky. Rozhraní Quantum proto obsahuje osm speciálně navržených, vysokonapěťových Class A předzesilovačů XMAX, jež využívají diskrétní elektronické součástky pro maximálně přesný a transparentní přenos zvuku.

Předzesilovače XMAX staví na těchto třech klíčových elementech:

  • Class A. Obvody pracující ve třídě A nemají přechodové zkreslení a poskytují čistší, jasnější a více muzikální zvuk než obvody třídy AB, které jsou použity v mnoha obvyklých preampech.
  • Vysoké napětí. Napájení předzesilovačů XMAX pracuje s napětím 30 V. Velké množství běžných konstrukcí založených na operačních zesilovačích využívá napájení s napětím pouze 10 – 18 V. Vyšší napájecí napětí však poskytuje větší dynamickou rezervu, hlubší basy, jemnější výšky a celkově bohatší zvuk.
  • Diskrétní součástky – ne operační zesilovače. V obvodech předzesilovače jsou použity výhradně skutečné tranzistory, rezistory a kondenzátory a nikoliv levné operační zesilovače, které zvyšují šum, nepřirozeně zabarvují zvuk a činí jej nepříjemným. Naše diskrétní obvody zaručují ultranízký šum a transparentní zvuk.

Jednoznačným výsledkem originální konstrukce mikrofonních předzesilovačů XMAX je velká dynamická rezerva, široký frekvenční rozsah a to nejdůležitější – muzikálnost a čistota.

Předzesiovače XMAX použité v rozhraní Quantum však mají ještě jednu výhodu. Jejich nastavení se dá uložit a znovu vyvolat. V roce 1995 si PreSonus nechal patentovat digitální řízení analogových obvodů ve svém prvním studiovém výrobku. Na základě tohoto odkazu jsme vytvořili oddělený digitální obvod pro řízení hlasitosti na vstupu našich analogových mikrofonních předzesilovačů XMAX. To nám poskytuje výhodnou možnost digitálně vyvolat nastavení bez toho, abychom obětovali zvukovou věrnost. Předzesilovače tak mohou být řízeny z předního panelu rozhraní, aplikací UC Surface, z mixu DAW Studio One, nebo StudioOne Remote a prostřednictvím MIDI v programech ProTools, Logic, nebo Live, takže si vaše originální nastavení můžete uložit společně s nahrávkou.

Vynikající volba pro jakékoliv produkční prostředí

S profesionálními funkcemi a nadbytkem vstupů a výstupů zapadne Quantum skvěle do jakéhokoliv produkčního prostředí. Získáte dva hlavní a osm pomocných symetrických linkových výstupů, k tomu navíc přepínače Mute/Dim a Mono. Zabudovaný Talkback mikrofon můžete nasměrovat do kterékoliv výstupní sběrnice a jakoukoliv sběrnici můžete poslouchat v jednom ze dvou nezávislých sluchátkových zesilovačů. Všech 10 analogových výstupů může být také použito ke stejnosměrnému ovládání externích analogových zařízení. Pokud k tomu přidáme snadnou možnost rozšiřování, flexibilní balík softwaru, zběsilou rychlost a excelentní zvukovou kvalitu, máte k dispozici nahrávací systém, který může být hrdým srdcem vašeho vysněného studia po mnoho následujících let.

Těsná integrace s DAW Studio One

Zvukové rozhraní Quantum se dokáže plně integrovat do vašeho studiového prostředí a tvoří tak jeho přirozené rozšíření. Stačí spustit DAW Studio One a mikrofonní předezsilovače můžete ovládat přímo z něj. Přáli byste si nahrávat i bez počítače? V tom případě není nic jednoduššího než spustit aplikaci Studio One Remote na vašem tabletu iPad®.

Navíc zákazníci rozhraní Quantum získávají automatickou 50% slevu pro upgrade na Studio One Professional.

Dálkové ovládání aplikací UC Surface

Všechny funkce zvukového rozhraní Quantum je možné ovládat pomocí software PreSonus UC Surface, který je volně dostupný k bezplatnému stažení. Pokud tedy používáte záznamový software jiného výrobce než PreSonus, s touto aplikaci získáte vzdálený přístup k funkcím své zvukové karty. Najdete v ní navíc Real Time Analyzer, jehož prostřednictvím můžete monitorovat toky audio signálu. Uživatelé aplikaci UC Surface vysoce oceňují jako velmi intuitivní mixážní rozhraní, které zajišťuje rychlý přístup ke všemu co potřebujete.

Nově navíc se sadou pluginů Studio Magic

Tato sada pluginů rozšiřuje zvukové možnost DAW Studio One. Jsou to třešničky na dortu připravené předními jmény světa virtuálních nástrojů a efektů, z nichž každá dodá vašim skladbám jinou příchuť a do vašich rukou vloží kouzla praktické magie. Tyto pluginy však nejsou pouze jednoúčelovými triky, ale skutečnými tažnými koni, jejichž sílu a schopnosti uplatníte v bezpočtu svých mixáží.

Více informací o balíku softwaru Studio Magic
×
Najít prodejce

Máte dotaz? Napište nám

Kompletní portfolio PreSonus