CDL12

To nejlepší z obou světů

CDL12: Full-range reproduktor s konstantní směrovostí a 20° vertikálním pokrytím

Konstantní směrovost: vyvážený a soudržný zvuk.

PreSonus® CDL12 je výsledkem několikaletého výzkumu a vývoje. Jeho jedinečná patentovaná konstrukce v sobě kombinuje to nejlepší z ozvučovacích systémů typu point source a line array. CDL12 technologicky vychází z dvoupásmového typu reproboxu s konstatní směrovostí, který během 143. shromáždění AES v New Yorku představili Hugh Sarvis a Don Keele. Reprobox pracuje s vysokou mírou směrovosti a konzistentní úrovní akustického tlaku napříč celým frekvenčním spektrem v ose i mimo ni. Výsledkem je čisté a srozumitelné podání řeči a velmi přirozená hudební produkce.

Unikátní vzhled s jedinečnými výsledky.

Součástí každého reproboxu je do oblouku klenutá řada osmi 2“ vysokofrekvenčních driverů, umístěná před středovou osou 12“ wooferu. Výstup nízkofrekvenčního měniče vychází ze stejné akustické osy jako vysokofrekvenční pole, díky čemuž zvukový paprsek vyzařuje vždy ze středu CDL12. Toto platí jak v případě, že je reprobox použit samostatně – umístěn na stojanu, tak v případě, že je součástí akusticky spárovaného vertikálního line array systému v počtu až šesti jednotek. Tato technologie pomáhá k eliminaci anomálií blízkého akustického pole – takových, které mohou u tradičních line array systémů snižovat zvukovou kvalitu. Uvedené vlastnosti tak dělají z CDL12 vhodné řešení pro ozvučení prostor různé velikosti. Jeho odezva totiž odpovídá vlastnostem vzdálenějšího akustického pole téměř hned po té, co zvuk opustí střed reproboxu.

Velmi dobrá odezva na rychlé změny signálu, kterou se vyznačují 2“ reproduktory v CDL12, je jedinečným způsobem přizpůsobena reprodukci kmitočtů v pásmu vysokých a středních frekvencí. Dělící kmitočet řady vysokofrekvenčních driverů je navíc nastaven na 420 Hz. Zvuková reprodukce CDL12 je díky tomu sourodá – tj. bez propadů v křivce frekvenční odezvy. Nízko položená dělící frekvence rovněž minimalizuje efekt hřebenového filtru mezi 12“ basovými woofery v line array systému, a je také důvodem vyrovnané odezvy v pásmu nižších středů.

Každý z 2“ reproduktorů, které jsou součástí řady vysokofrekvenčních driverů, pracuje s 1“ kmitací cívkou. Celá tato řada je pak buzena 500wattovým zesilovačem ve třídě D. Vzhledem k tomu, že je tento výkon sdílen osmi samostatnými cívkami, dochází zde k nižší kompresi výkonu, vyšší účinnosti a vyrovnanější fázové odezvě. Výsledkem je méně unavující poslech a vyvážený zvuk.

Škálovatelné vertikální pokrytí.

Hybridní koncepce CDL12 – kombinující vlastnosti systémů typu point source a line array – se vyznačuje velmi směrovým zvukem s konzistentní úrovní akustického tlaku v ose i mimo osu. Tyto vlastnosti předurčují tento model do role excelentního řešení pro pevné i mobilní instalace. Zavěšení CDL12 je navíc ulehčeno díky integrovanému riggingovému hardwaru se zajišťovacími kolíky. V případě, že jsou jeden nebo dva reproboxy umístěny na stojan (nebo na subwoofer CDL18s), otvor pro distanční tyč umožňuje nastavit jejich sklon ve dvou různých úhlech a přizpůsobit tak systém různému počtu posluchačů. V případě nasazení vertikálního line array systému lze pod jeden či dva subwoofery CDL18s zavěsit až pět reproboxů CDL12. V případě absence subwooferů lze reproduktory CDL12 zavěsit do plně symetrického systému s pokrytím v úhlech 120° x 20°.

CDL12 i veškerý přidružený riggingový hardware splňuje nároky na zatížení 10:1, což z něho činí bezpečné řešení pro instalace se zavěšeným ozvučovacím systémem. V takovém případě je vyžadován závěsný rám CDL Rigging Grid, který byl navržen pro rychlou montáž pomocí integrovaného hardwaru. Volitelným příslušenstvím závěsného rámu je nástavec CDL Rigging Extension Bar, jehož pomocí lze v případě potřeby nastavit sklon systému. Pokud je instalace tvořena 4 a více zavěšenými reproduktory řady CDL, je vyžadováno použití bezpečnostního lanka CDL Rigging Sling. Totéž platí i o instalacích, kdy je systém pomocí nástavce nakloněn směrem nahoru či dolů o 12 a více stupňů.

Interní audio processing.

Reproboxy CDL12 jsou vybaveny integrovaným koncovým zesilovačem PDA-1000 (2x 500W, ve třídě D) s několika DSP presety pro usnadnění konfigurace systému. V případě složitějších aplikací je možné každý CDL12 připojit ke standardní LAN síti a řídit ho prostřednictvím softwaru WorxControl, který pracuje na platformách macOS® a Windows®. WorxControl nabízí v kombinaci s CDL12 nástroje pro speaker-management: kompresor, limiter, 800ms delay. Za účelem kompenzace prostorových anomálií má uživatel k dispozici také 8pásmový ekvalizér se samostatně volitelnými filtry (High Pass, Low Pass, High Shelf, Low Shelf, Notch, All Pass, Band Pass). Reproduktory lze párovat a řídit samostatně i současně. Provozní teplotu a signálové úrovně je možné sledovat i na dálku.

„Dante® spoken here.“

Uzamykatelný ethernetový konektor integrovaného zesilovače PDA-1000 poskytuje uživateli možnost digitálního síťového přenosu pomocí protokolu Dante. Tato technologie vícekanálového digitálního networkingu pracuje s téměř nulovou latencí a synchronizací, a je využívána většinou výrobců profesionálního audio vybavení. Podpora rozhraní Dante propůjčuje reproduktorům CDL12 schopnost spolupracovat s celou řadou dalších zařízení.

Teď slyšte toto.

Kompaktní patentovaná konstrukce konstantní směrovosti reproboxům PreSonus CDL12 nejen propůjčuje schopnost výjimečné zvukové reprodukce a univerzálních konfiguračních možností, ale je ohromující také vizuálně. Mimořádná fázová koherence stojí společně s řízenou disperzí zvuku za srozumitelnou a přirozenou poslechovou zkušeností. CDL12 tak představuje skvělou volbu pro mobilní PA systém i pevné ozvučovací instalace. Jakožto výsledek několikaletého vývoje, CDL12 kombinuje směrovost systému point-source a škálovatelné pokrytí line array systému. Toto spojení vytváří jedinečný a flexibilní reproduktor, který splňuje požadavky na moderní reprodukci zvuku. Zvukový systém řady CDL si poslechněte u autorizovaného prodejce PreSonus.

Bezproblémová produkce s šestiletou garancí.

Kvalita je hodnotou, která je hluboko zakořeněna v naší firemní kultuře. I proto usilujeme o vytvoření těch nejlépe znějících a nejspolehlivějších produktů. Jsme si jisti, že si PreSonus CDL12 zamilujete. Výběrem systému PreSonus máte – minimálně po dobu šesti let – zaručen spolehlivý a bezproblémový výkon. V málo pravděpodobném případě nějakého problému se můžete spolehnout, že tuto záležitost vyřešíme. To je náš závazek.

×
Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus