ULT

Ultra Long Throw ozvučení s vyváženým pokrytím prostoru

PreSonus ULT: dvoupásmový aktivní ozvučovací systém

ULT: Ultra Long Throw.

Aktivní reproboxy PreSonus ULT kombinují ve své třídě nejširší horizontální pokrytí (110°) s úzce zaměřeným vertikálním vyzařováním (50°), což jim zaručuje excelentní dosah na velkou vzdálenost. Výsledkem je vyvážené pokrytí celého prostoru, jež všem posluchačům zaručuje čistý a jasný poslech, bez ohledu na místo, kde se nacházejí. Reproboxy série ULT, díky naší originální horně Pivot X110, zakázkovým nízkofrekvenčním wooferům, Bi-Amp Class D zesilovačům s přebytkem výkonu a zvukovým charakteristikám, které dokáže poskytnout pouze dřevěná ozvučnice, přinášejí svým uživatelům prvotřídní srozumitelnost mluveného projevu i naprosto přirozený zvuk při reprodukci hudebního materiálu. Díky tomu je řada ULT skvělou volbou pro mobilní ozvučení i permanentní instalace.

Široké horizontální pokrytí, úzké vertikální vyzařování a excelentní dosah

Speciálně navržená otočná horna Pivot X110 spojuje výjimečně široké horizontální pokrytí s úzce koncentrovaným vertikálním vyzařováním, díky čemuž je schopná distribuovat zvuk na značnou vzdálenost. Výsledkem je reprobox, který dokáže zvukem doslova zaplnit celý prostor aniž by při tom generoval nežádoucí odrazy, které by snižovaly srozumitelnost.

Navíc velkoplošná horna Pivot X110 dokáže mnohem lépe řídit vyzařování i v nižších frekvencích než obvyklé konvenční horny menšího formátu, takže je poslech přímo v ose i mimo osu konzistentnější. To zaručuje, že si posluchači po stranách hlediště odnesou úplně stejný zvukový zažitek, jako ti uprostřed. S reproboxy ULT je celý prostor vyváženě zaplněn zvukem s optimální kvalitou pro každého posluchače.

Zajistit široký vyzařovací úhel pro celé frekvenční spektrum přenášené reproboxem představovalo pro naše konstruktéry velkou výzvu. Problém totiž spočívá v tom, že čím je frekvence vyšší, tím je její vlnová délka kratší, její vyzařovací úhel se zužuje a stává se směrovějším. Na nízkých frekvencích reproboxy vyzařují konzistentně všesměrově, na vyšších frekvencích se zvuk naopak šíří v úzce směrovém paprsku. Tudíž reprobox, jehož frekvenční odezva je při poslechu přímo v ose relativně vyvážená a plochá, vyzařuje úplně jiné spektrum při poslechu mimo osu.

Naproti tomu použitá horna Pivot X110 nabízí velmi široké (110°) a konzistentní horizontální pokrytí, zatímco její vertikální vyzařování je velmi úzce koncentrované (50°). Díky tomu dokáže distribuovat vyšší frekvence i na větší vzdálenost. Ozvučovaný prostor je tak pokryt frekvenčně konstantním zvukem, jehož spektrum se ani na okrajích vyzařovacího patternu nijak neliší od zvuku v ose.

Horizontální i vertikální konfigurace, vhodná pro širokou škálu aplikací

Hornu Pivot X110 lze v ozvučnici otočit o 90°, takže si celý reprobox ULT zachová svůj skvělý vyzařovací pattern 110° x 50° i v horizontální konfiguraci. Společně s tím jej jeho kompaktní rozměry předurčují k použití v úloze centrálního reproboxu LCR systému, nebo jako doplňkového reproboxu vykrývajícího „mrtvý“ prostor pod balkóny a podobně. Otočením horny Pivot X110 lze též vyřešit akustické problémy při ozvučování ve vysokém a úzkém prostoru, kde tímto způsobem omezíte nežádoucí odrazy od stěn a zajistíte směrovější vyzařování. Mimo to je možné zkosenou ozvučnici ve spojení se vhodnými ekvalizačními presety umístit na podlahu a využít jí jako pódiový monitor při živém vystoupení. Jednoduše řečeno v řadě ULT najdete extrémně univerzální reproboxy, které se cítí jako ryba ve vodě v úloze hlavního FOH ozvučení, vykrývacích boxů i pódiových monitorů.

Běžné FOH aplikace

Díky vyzařovacímu patternu 110° x 50° jsou celopásmové reproboxy série ULT ideálně vybaveny pro mobilní FOH aplikace. Široký horizontální pattern poskytuje vyvážené pokrytí celého prostoru, zatímco úzce koncentrovaný 50°vertikální rozptyl zajišťuje dobrou distribuci zvuku i na velkou vzdálenost. Díky tomu je celý prostor naplněn vyváženým zvukem s optimální kvalitou.

Pódiový monitoring

Pokud je box umístěn na podlaze v pozici pódiového monitoru, jeho horizontální rozptyl se zúží na 50°. Zvuková energie je tak zaměřena pouze na relativně omezený prostor, neproniká do stran a nevytváří tak nežádoucí přeslechy v okolí. Každý hudebník si tak může ve své zóně na pódiu užívat svůj vlastní, perfektně namíchaný odposlechový zvuk. Současně 110° vertikální pokrytí dává umělci v jeho prostoru na pódiu možnost svobodného pohybu dopředu a dozadu, aniž by při tom přišel o čistý a konkrétní poslech.

Široké prostory a LCR aplikace

V případě, kdy boxy ULT použijete v horizontální konfiguraci, zajistí vám jejich kompaktní rozměry ve spojení s otočnou hornou široké pokrytí, ideální pro centrální reproboxy LCR systémů a také pro vykrytí „mrtvých“ prostorů pod balkóny a podobně. Pokud jsou použity jako středový prvek v LCR systému, zaručuje jejich 110° horizontální vyzařovací úhel mnohem plynulejší a širší pokrytí, než tradiční osově symetrické reproboxy se 75° nebo 90° vyzařovacím patternem.

Úzké a vysoké prostory

Otočením horny Pivot X110 při FOH ozvučení můžete vyřešit charakteristické problémy, se kterými se lze setkat při ozvučování vysokých a úzkých prostorů. Díky tomu, že s otočenou hornou získáte 50° horizontální a 110° vertikální pokrytí, můžete vytvořit mnohem směrovější vyzařovací pattern, což vám pomůže minimalizovat nežádoucí odrazy od stěn prostoru.

Dostatek výkonu a rozsáhlé možnosti konektivity

Reproboxy série ULT svému uživateli přinášejí více než dostatečný výkon a k tomu navíc široké možnosti konektivity, jež si poradí v široké škále aplikací i v různém prostředí. Jejich nízkofrekvenční woofery pohání Class D zesilovače s trvalým výkonem 500 W, zatímco pro 1,75“ výškové drivery s hornou Pivot X110 je k dispozici rovných 150 W RMS. Špičkový výkon systému je 1000 W + 300 W. K dispozici jsou dva univerzální Combo (XLR+TRS) vstupy – jeden mic/line s vysoce oceňovaným mikrofonním předzesilovačem XMAX a druhý samostatný vstup linkový. Každý ze vstupů je vybaven nezávislým ovladačem úrovně, což umožňuje smíchat signál ze dvou různých zdrojů a hotový zvuk odeslat do symetrického XLR výstupu. Tímto způsobem je možné snadno řetězit větší počet reproboxů. Samostatný „Direct“ výstup linkového kanálu ještě více rozšiřuje flexibilitu možných zapojení.

Navrženo u WorxAudio

Měniče použité v reproboxech série ULT byly navrženy u WorxAudio®, což je divize společnosti PreSonus, která se zabývá komerčními reproduktory. Divize má centrálu v Greensboro v Severní Karolíně a v posledních 30 letech představuje předního hráče ve vývoji reproduktorů pro touringový a „rental“ trh. WorxAudio ve svých konstrukcích využívá nejnovější technologie, které přetváří v inovativní výrobky, využívané renomovanými instalačními společnostmi v prestižních objektech a zřízeních po celém světě. I vy se tak můžete spolehnout na to, že vám reproboxy ULT poskytnou špičkový výkon i profesionální vlastnosti a parametry, které vyžadují a oceňují ti nejnáročnější touringoví inženýři a systémoví integrátoři.

Tomu co slyšíte můžete věřit

S extra širokým horizontálním a úzce zaměřeným vertikálním vyzařováním, otočnou hornou, velkým dosahem, dřevěnou ozvučnicí a Class D zesilovači je řada ULT excelentním řešením pro permanentní instalace. Je však současně také snadno přenosná, což z ní činí výbornou volbu pro touring a mobilní aplikace. Nejlepší na řadě ULT však je její skvělý zvuk, zaručující dokonalou srozumitelnost řeči a přirozenou hudební reprodukci s vyváženým pokyrtím celého prostoru. Nedejte však jenom na slova a vyzkoušejte si řadu na vlastní uši ULT u svého dealera PreSonus.

Šest let bezproblémového provozu. Zaručeně!

Když si vyberete reproboxy ULT nebo AIR, vybíráte si jistotu. Zaručujeme vám, že vaše nové reproboxy PreSonus jsou určeny pro běh na dlouhou trať. Výrobní kvalitu bereme opravdu vážně, a pokud se cokoliv pokazí během prvních šesti let vašeho vlastnictví (samozřejmě za předpokladu, že vám nespadnou do bažiny, nebo něco podobného), oprava nebo výměna jde na náš účet.

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus