SW5E

Spojovací ústředna sítě AVB

SW5E: 5-portový AVB switch s napájením PoE

Propojte se přes SW5E

AVB switch PreSonus SW5W vám poskytne pět AVB portů, vybavených profesionálními konektory Ethercon s mechanickou pojistkou. Tyto spolehlivé konektory, společně s celkově robustní konstrukcí činí z SW5E výjimečně vhodné zařízení zejména pro živé ozvučovací aplikace. S indikátory Network Link/Activity si potom můžete vždy snadno ověřit, zda vaše data „tečou“ v síti správně.

×

Co je AVB síť?

Síť pro přenos audio signálu nepředstavuje pouze náhradu klasického analogového „páráku“ digitálním. V síti AVB je možné propojovat digitální zařízení na dlouhé vzdálenosti s pomocí Ethernetového kabelu CAT5 nebo CAT6. Své audio potom můžete uvnitř sítě poslat doslova odkudkoliv kamkoliv a to s extrémně nízkou latencí. AVB také nabízí několik unikátních předností, díky kterým je pro audio signál lepší volbou, než jakýkoliv jiný síťový protokol. AVB například disponuje vysoce přesnou synchronizací vzorkovací frekvence, která výrazně snižuje harmonické zkreslení a fázový posuv. To zajišťuje, aby váš audio signál zůstal vždy čistý a dokonale srozumitelný.
AVB zaručuje, že budete mít vždy k dispozici dostatečně široké pásmo pro přenos nízkolatenčního audio signálu a to i v případě, kdy váš kolega začne po stejné síti streamovat video.
Tyto důležité benefity jsou neodmyslitelnou součástí AVB a získáte je pouze s tímto síťovým protokolem.

AVB (Audio Video Bridging, někdy také označovaný jako Time Sensitive Networking, neboli TSN) je sada síťových standardů IEEE 802.1, jež definuje jednoduchou digitální síť pro přenos audio, video a dalších formátů prostřednictvím chytrých switchů, které dokáží zajistit AVB přenos dat dat bez kompromisů v integritě sítě.

AVB síť využívá AVB switche (např. PreSonus SW5E), které představují aktivní síťový prvek, jenž cíleně omezuje „ne-AVB provoz“. Tímto způsobem switch zajišťuje, že budete mít pro přenos digitálního audiosignálu s extrémně nízkou latencí k dispozici vždy dostatečně široké pásmo. To znamená, že bez ohledu na další provoz, je vždy garantován nízkolatenční přenos digitálního zvukového signálu.

A mimo to, AVB využívá běžné síťové kabely CAT5 a CAT6 i obvyklé konektory – nepotřebujete tedy žádné specializované systémy ani zařízení.

PoE: vzdálené napájení pro síťová zařízení

PoE (Power over Ethernet) je technologie, která dovoluje využít ethernetové síťové kabely k přenosu napájecího napětí pro kompatibilní zařízení. S PoE můžete po stejném kabelu přenášet jak síťová data, jako je například digitální audio, tak elektrické napájení. Své zařízení vybavené PoE můžete umístit kdekoliv, kam se dá natáhnout ethernetový kabel a lokální napájení (240 V síťovou zásuvku) tak už nebudete potřebovat.
První čtyři porty SW5E mohou poskytovat ostatním zařízením napájení PoE, což představuje ve stávající generaci AVB switchů významný a málo vídaný benefit. Pátý port SW5E není vybaven PoE a je tak vhodný zejména k propojení dalších switchů v případech, kdy potřebujete vytvořit rozsáhlejší síť.

Dostatečně odolný i pro živé ozvučení

Živé ozvučení je na techniku docela náročné a tvrdé a pokud vám během koncertu vypadne síť, může to znamenat konec celé show. Proto jsme SW5E postavili tak, aby vydržel všechny nástrahy živého ozvučení a byl při tom za všech okolností absolutně spolehlivý. Kromě toho, že SW5E využívá odolné konektory Ethercon s mechanickou pojistkou, je také zabudován v robustním celokovovém šasi, které může být prostřednictvím rackové police (není součástí balení) zabudováno do racku. Jednotka je napájena vlastním interním zdrojem se standardním konektorem IEC (Euro) a nepotřebuje tak žádný neohrabaný externí adaptér, který je dobrý akorát na to, aby neustále vypadával ze zásuvky.

Skvělé síťové řešení pro digitální mixážní pulty StudioLive

Pokud používáte digitální mixy StudioLive, umožní vám AVB switch SW5E spoustu skvělých nových věcí. S pomocí SW5E můžete vytvořit síť z několika konzolí StudioLive 3. série, můžete však také propojit pult StudioLive série AI s rackovým mixem StudioLive RML a využít jej tak jako stagebox. Použijte SW5E jako ústřední bod vaší sítě a můžete propojit rackový mixer StudioLive RML s kontrolním rozhraním StudioLive CS18AI. A když Prostřednictvím SW5E také lze zapojit dvojici mixů StudioLive RML do kaskády a vytvořit tak rozsáhlý AVB síťový systém.
Pochopitelně můžete SW5E použít také k propojení zařízení jiných výrobců, než jenom PreSonus. Platí, že pokud je výrobek kompatibilní se specifikacemi AVB, je také automaticky kompatibilní se switchem SW5E.


Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.