Studio USB

Hitmaker ve studiu i na cestách

PreSonus Studio: studiová rozhraní s vysokým rozlišením pro každou situaci

Profesionální kvalita pro velká i malá studia, mobilní aplikace a kreativní produkci

Řada USB audio rozhraní PreSonus Studio má co nabídnout každému, kdo se chce věnovat hudební či zvukové produkci ve studiu, na pódiu, doma, či na cestách. Profesionálové při své každodenní práci ve studiu jistě ocení bohatou výbavu audio převodníku Studio 1824 se širokou škálou analogové konektivity, flelibilním routingem a 18x8 DSP monitorovým mixem.
Pro hudebníky a producenty, kteří pracují v menších studiích představují výbornou volbu zvukové karty Studio 1810 a Studio 68, vždy s optimálním počtem vstupů a výstupů a funkcemi vhodnými jak pro nahrávání, tak pro živá vystoupení DJs i muzikantů, kteří se zaměřují na žánr elektronické hudby. Neschází zde proto ani důležitý „Cue“ monitoring, či celý balík linkových vstupů pro přímé připojení syntezátorů a dalších elektronikcých nástrojů.
Všechny tři uvedené modely jsou osazeny famózními Class A mikrofonními předzesilovači XMAX, kvalitními převodníky a jedním nebo dvěma výkonnými sluchátkovými zesilovači určenými pro monitoring či příposlech a neschází jim ani MIDI.
Nejmenší audio karta Studio 26 je skvělá pro podcasting, živé streamování, DJing a živé koncertní hraní, navíc vám díky napájení z USB sběrnice dovolí pracovat se zvukem a MIDI také na cestách. Může se pochlubit vychytanými mikrofonními předzesilovači XMAX-L s tranzistorovou konstrukcí a velmi slušnými převodníky. Všechny verze představují šikovné all-in-one řešení pro vaše nahrávky se skvělým rozlišením 24-bit, 192 kHz. Poskytnou vám profesionální zvukovou kvalitu a veškerou konektivitu, jíž budete potřebovat pro natočení i živou koncertní prezentaci vašeho příštího hitu a umožní vám pracovat na vašich nápadech i při cestě z koncertu na koncert. Ke zvukovým kartám navíc dostanete vysoce oceňovanou DAW PreSonus StudioOne® Artist kompatibilní s Mac® i Windows® .

Skvělý zvuk

Digitální převodníky audiofilské kategorie, celkově nízký jitter a famózní Class A mikrofonní předzesilovače XMAX (Studio 1824, Studio 1810 a Studio 68), či tranzistorové XMAX-L (Studio 26) vám přinesou excelentní zážitek při nahrávání i poslechu. Obě rozhraní série Studio pracují se vzorkovací frekvencí až 192 kHz, což zaručuje ultravysoké rozlišení pro záznam i mixáž. Velmi kvalitní převodníky zajišťují pro každý vstup dynamický rozsah až 115 dB. Díky tomu je možné zachytit komplexní hudební signál včetně harmonických kmitočtů jemně a přirozeně, bez slyšitelného zkreslení.
Analogové mikrofonní předzesilovače XMAX Class A disponují neuvěřitelně velkou dynamickou rezervou, hlubokými basy a celkově bohatým zvukem. Ve svých nahrávkách díky tomu uslyšíte perfektně každý nádech, transient či detail a získáte tak skvělé výsledky při snímání vokálů i samplování nástrojů.

Ve firmě PreSonus si plně uvědomujeme, že mikrofonní předzesilovač je klíčovým komponentem, který zásadně ovlivňuje zvukovou kvalitu nahrávky. Rozhraní Studio 68 proto obsahuje dva speciálně navržené, vysokonapěťové Class A předzesilovače XMAX, jež využívají diskrétní elektronické součástky pro maximálně přesný a transparentní přenos zvuku.

Předzesilovače XMAX staví na těchto třech klíčových elementech:

  • Class A. Obvody pracující ve třídě A nemají přechodové zkreslení a poskytují čistší, jasnější a více muzikální zvuk než obvody třídy AB, které jsou použity v mnoha obvyklých preampech.
  • Vysoké napětí. Napájení předzesilovačů XMAX pracuje s napětím 30 V. Velké množství běžných konstrukcí založených na operačních zesilovačích využívá napájení s napětím pouze 10 – 18 V. Vyšší napájecí napětí však poskytuje větší dynamickou rezervu, hlubší basy, jemnější výšky a celkově bohatší zvuk.
  • Diskrétní součástky – ne operační zesilovače. V obvodech předzesilovače jsou použity výhradně skutečné tranzistory, rezistory a kondenzátory a nikoliv levné operační zesilovače, které zvyšují šum, nepřirozeně zabarvují zvuk a činí jej nepříjemným. Naše diskrétní obvody zaručují ultranízký šum a transparentní zvuk.

Jednoznačným výsledkem originální konstrukce mikrofonních předzesilovačů XMAX je velká dynamická rezerva, široký frekvenční rozsah a to nejdůležitější – muzikálnost a čistota.

Vytvořeno pro náročné producenty, kteří se nespokojí s málem

Pokud patříte mezi profesionály, pro které je práce ve studiu denním chlebem a hledáte USB nahrávací rozhraní se spoustou funkcí a vychytávek, či s bohatou zásobou vstupů a výstupů, je pro vás audio/MIDI převodník Studio 1824 tím pravým řešením. Rozsáhlá analogová i digitální konektivita s flexibilním routingem, k tomu 18x8 monitorový mix, který pro téměř bezlatenční poslech využívá vlastní DSP, schopnost práce ve kvalitě 192 kHz/24-bit, široká škála „Control Room“ funkcí na předním panelu i úzká integrace s DAW StudioOne Artist (pro Mac® a Windows) či kontrolní aplikací UC Surface (Mac® , Windows, iPad® a Android™) vaší práci nevídaným způsobem zpříjemní, zjednoduší a zrychlí. Když k tomu připočítáme excelentní Class A mikrofonní předzesilovače XMAX a špičkové převodníky, jež vám zajistí maximální kvalitu audio signálu, můžete si být jistí tím, že se k vám vaši zákazníci budou pravidelně vracet.

Výborné řešení do studia i na koncerty

Rozhraní Studio 68 a Studio 1810 představují výbornou volbu pro malá či střední studia a dokáží také nabídnout tu správnou výbavu pro hudební výuku či vystoupení. Možnost rychlého A/B srovnání dvou různých mixáží ve sluchátkách představuje neocenitelnou funkci především při živém DJingu. Optimální nastavení vstupních a výstupních úrovní usnadní šest detailních LED indikátorů.

Perfektní volba pro kytaristy, zpěváky, skladatele a podcastery

Menší rozhraní Studio 26 je vynikající volbou pro podcastery, zpěváky, skladatele, či pár kytaristů, kteří si spolu chtějí zajamovat. Dá se však využít také pro nahrávání přednášek či hudební výuku. Ani zde neschází možnost rychlého A/B srovnání dvou různých mixáží ve sluchátkách, ideální pro DJing a živý monitoring.

Součástí balení je i DAW software světové třídy

Zvukové karty PreSonus Studio mohou bezproblémově spolupracovat prakticky s jakýmkoliv DAW, který běží na platformě Mac nebo Windows, ještě těsněji jsou však provázány s přiloženým DAW Studio One® Artist. Tato přímočará a snadno pochopitelná DAW byla vytvořena kreativními lidmi pro kreativní hudební produkci a umožňuje vám jednoduše komponovat, nahrávat a produkovat vaše skladby bez toho, aby vás ovládání studiového softwaru přiliš rozptylovalo.
Studio One se může navíc pochlubit velmi silnou online komunitou nadšených uživatelů ochotných rozdělit se o své zkušenosti s ostatními, na které se můžete vždy s důvěrou obrátit o radu.
A pokud potřebujete novou smyčku nebo zvukový sampl pro svou produkci? Studio One vám umožní poslechnout si a koupit nový tvůrčí obsah přímo ze svého produkčního rozhraní.

Všechna rozhraní PreSonus jsou dodávána s výkonnou a snadnou ovladatelnou DAW Studio One® Artist – záznamovým a produkčním softwarem pro Mac® and Windows®. Studio One vám umožní jednoduše komponovat, nahrávat a produkovat vaše skladby bez toho, aby vás ovládání studiového softwaru přiliš rozptylovalo. K tomu napomáhá přímočarý design, chytrá správa souborů, široké využití funkce drag-and- drop, hloubková editace, Arranger Track a Scratch Pad, se kterými můžete snadno kreativně experimentovat bez rizika, že přijdete o předchozí práci.

Ačkoliv již v základní verzi obsahuje spoustu pluginů, virtuálních nástrojů a smyček, dá se snadno ještě více rozšířit pomocí doplňků, které si umí najít na Internetu, což je prostředí, v němž se perfektně orientuje.

Navíc se Studio One dokáže výborně integrovat s každým rozhraním značky PreSonus. Automaticky se nakonfiguruje, takže nemusíte mapovat vstupy a výstupy. Dokonce vám umožní bezdrátově přenášet nahrávky, které jste pořídili prostřednictvím programu Capture for iPad, takže můžete nahrávat kdykoliv a kdekoliv s tím, že své stopy zpracujete a smícháte později. A zvuková kvalita? Ta je jednoduše řečeno bezkonkurenční. To je tedy několik dobrých důvodů, díky kterým se Studio One v poslední době stává novým standardem mezi DAW.

Ústřední bod vašeho studia

Audio převodník Studio 1824 nabízí na předním panelu dva Combo vstupy univerzálně použitelné pro mikrofony, nástroje i linkové zdroje signálu, které na zadním panelu doplňuje šestice mic/line Combo vstupů. Všechny jsou vybaveny +48V Phantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony. Digitální optický I/O port ve formátu ADAT vám dovolí rozšířit vaše možnosti o další osmikanálový mikrofonní předzesilovač/ADC (4 kanály při 96 kHz), jako je například náš prémiový model DigiMax DP88. K hlavnímu L/R výstupu náleží dedikované ovladače Mute, Mono a Level na předním panelu. Navíc je zde osm symetrických linkových výstupů pro monitorovou mixáž, digitální I/O S/PDIF a dvojice stereofonních sluchátkových výstupů. Všechny linkové výstupy můžete také použít ke stejnosměrnému ovládání externích analogových zařízení.
Integrovaný DSP, který má Studio 1824 „na palubě“ vám dovolí vytvářet téměř bezlatenční monitorové mixy a díky BNC výstupu WordClock snadno synchronizujete všechna svá další digitální zařízení. K MIDI rozhraní pak jednoduše připojíte klávesy, zvukové moduly, či ovládací pulty a snadno tak získáte dokonalý ústřední bod vašeho studia.

Všechny vstupy, které potřebujete máte vždy po ruce

Společně s mikrofonními předzesilovači XMAX jsou první dva vstupy audio rozhraní Studio 1810 vybaveny také nástrojovými předzesilovači, takže do nich můžete přímo zapojit kytaru či basu bez použití D.I. boxu. Všechny další čtyři Combo vstupy si také poradí s linkovými signály, pro které mají v zásobě až 40 dB vstupního zisku. Čtveřice symetrických linkových vstupů je přímo napojená na AD převodníky a dovolí vám připojit syntezátory, externí preampy a channel stripy. K tomu všemu máte navíc k dispozici osm kanálů v digitálním optickém formátu ADAT (4 kanály při 96 kHz), takže můžete své možnosti rozšířit o 8-kanálový převodníky, jako je např. PreSonus DigiMax 88. Váš nahrávací systém tak může růst stejně rychle, jako vaše sbírka syntezátorů.

Pojďme na prohlídku

Na předním panelu Studio 68 můžeme najít dva Combo konektory s přepínatelnou mikrofonní/linkovou/nástrojovou úrovní, jež doplňují další dva Combo mic/line vstupy na zadním panelu. Všechny mikrofonní vstupy disponují +48V Phantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony. Jako doplněk k hlavnímu L/R výstupu, který je vybaven vlastním ovladačem úrovně na předním panelu, získáte navíc dva další symetrické linkové výstupy, které můžete použít buď pro monitorový mix, nebo pro poslech na alternativním páru reproboxů. Neschází ani digitální vstup a výstup ve formátu S/PDIF a MIDI rozhraní pro připojení kláves, zvukového modulu či kontroleru.
Studio 26 nabízí dvojici Combo vstupů s přepínatelnou mikrofonní/linkovou/nástrojovou úrovní a +48 V Phantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony. Výstupní sekce zahrnuje dva hlavní a dva pomocné symetrické linkové výstupy. Ani zde neschází obvyklá MIDI konektivita ani LED metry přehledně indikující vstupní a výstupní úrovně. Všechny tyto funkce vám umožní využít zvukové karty série Studio jako dokonalý centrální bod vašeho studia.

Navrženo pro studio, postaveno pro cesty

Ať už potřebujete kvalitní zvukové rozhraní pro DJing, patříte mezi veterány studiové produkce, nebo se teprve chystáte nahrát svůj první song, či plánujete svou uměleckou tvorbu realizovat i na cestách, vždy se můžete spolehnout na to, že vám zvukové karty série Studio zprostředkují zvuk s ultravysokým rozlišením a univerzální konektivitou, kterou můžete využít pro moderní studiovou práci nebo živá vystoupení. Ačkoliv jsou tato rozhraní skvělým parťákem pro jakýkoliv záznamový software, ve spojení s dodávaným DAW Studio One Artist vám přinesou kompletní a cenově dostupné řešení pro mobilní recording. Vyzkoušejte si zvukové karty série Studio u svého oblíbeného dealera PreSonus.

Nově navíc se sadou pluginů Studio Magic

Tato sada pluginů rozšiřuje zvukové možnost DAW Studio One. Jsou to třešničky na dortu připravené předními jmény světa virtuálních nástrojů a efektů, z nichž každá dodá vašim skladbám jinou příchuť a do vašich rukou vloží kouzla praktické magie. Tyto pluginy však nejsou pouze jednoúčelovými triky, ale skutečnými tažnými koni, jejichž sílu a schopnosti uplatníte v bezpočtu svých mixáží.

Více informací o balíku softwaru Studio Magic
Najít prodejce
×

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus