Studio One

Nový standard

Studio One 3: Creative Music Environment

Nový standard

Studio One® 3 obsahuje všechno, co očekáváte od moderního digitálního audio pracovního prostředí. Jakmile se seznámíte s rychlým, procesně orientovaným prostředím se systémem drag-and-drop, pochopíte, že program Studio One® 3 byl vytvořen kreativními lidmi pro tvořivou hudební produkci.

Na každém kroku hudebního procesu budete trávit svůj čas hudební tvorbou místo zdolávání složitého rozhraní. A zvuková kvalita? Dobrá, jednoduše nesrovnatelná. Ve skutečnosti většina komentářů ze strany hudebníků, producentů a inženýrů, kteří přešli na program Studio One, je “Získávám výsledky mnohem rychleji” a “Studio One prostě zní líp.” Pojďme zjistit proč.

Spusťte svoje stroje

Úvodní strana je vaší základnou, odkud máte přístup k nedávným písním, projektům nebo můžete začít něco nového, provést nastavení hadrwaru, zaregistrovat se do on-line vývoje, zůstat v kontaktu s novinkami ohledně programu Studio One a rozvíjet nové schopnosti prostřednictvím zkušebních a výukových materiálů.

Všechno dohromady

Stránka písně je místo, kde se dějí kouzla. Všechno, co potřebujete, je dynamicky rozloženo podle času a místa tak, jak to chcete mít, bez nutnosti přepínání mezi okny. Zde najdete náhled na aranžmá, video stopu, inspektory stop, editační okno, mixer a prohlížeč.

Drag-and-Drop: intuitivní, rychlé, pohodlné

Vytvoření základních stop, které se automaticky synchronizují s tempem písně, obohatí aranžmá, zvolí nástroj, efekt nebo vzorky a další, je s aktualizovaným prohlížečem Studio One velice jednoduché, protože nabízí vyhledávání na základě klíčových slov, plug-in miniatur, a poskytuje téměř 10.000 audio a hudebních smyček ve verzi Professional. K tomu ještě prohlížeč odkazuje na PreSonus online obchod a Exchange (výměna) pro možnost rozšíření a získání dalšího obsahu mezi uživateli programu Studio One.

Funkce Drag-and-Drop je základem rychlé práce v programu Studio One

Importujte a exportujte smyčky a obsah nebo kopírujte efekty, tvořte nové stopy, převeďte stopy virtuálních nástrojů na audio, získejte rytmus z audio záznamu a nyní v Studio One Professional můžete dokonce rychle vytvořit aranžmá pouhým kliknutím a tažením myší.

Rychlé aranžování

Nová stopa Arranger programu Studio One Professional poskytuje rychlé a intuitivní přearanžování písně dokonce i u rozsáhlých projektů. Stačí myší přetáhnout sekce do jiného místa v aranžovací stopě nebo inspektoru, celé aranžmá se bezprostředně upraví.

Scratch Pads—svoboda v experimentování

Ruku v ruce s aranžovací stopou jsou Scratch Pads novinkou, tak jednoduchou a mocnou, že se budete divit, proč tak dlouho trvalo jejich vymyšlení. Scratch Pads poskytují účinnou a jednoduchou cestu k experimentování s různými aranžmá nebo verzemi hudebních sekcí, bez ohrožení vaší již existující práce a bez obtěžování ukládáním kopií a nespočetnými kroky zpět. Jednoduše přetáhněte sekce, obsah a události do Scratch Padu, experimentujte a přetáhněte zpět, když budete hotovi. Získáte neomezený počet Scratch Padů, které mohou všechny být uloženy do vašeho souboru písně v programu Studio One.

Bezmezná kreativita—nebo zvuková kvalita

Program Studio One neklade žádná omezení vaší tvořivosti. Máte neomezený počet audio a nástrojových stop, virtuálních nástrojů, sběrnic, efektových kanálů a kroků zpět a vpřed. Se Studio One Professional 64-bitovým audio zpracováním nemusíte mít obavy z omezení mixu, když pracujete s rozsáhlými projekty a mixujete v prostředí programu (mix in the box).

Získejte opravdovou inspiraci a jedinečné zvuky

Pokud hovoříme o zvukové kvalitě ... a navíc o 64-bitovém zpracování, program Studio One verze 3 pracuje s novým principem syntézy a dvěma novými inspirativními virtuálními nástroji: Mai Tai, polyfonní analogový modelovací syntezátor a sampler Presence XT. Spolu s programem Studio One Professional obsahuje Presence XT 14 GB knihovnu zvuků a možnost práce s EXS, Giga, a Kontakt knihovnami.

Zanechte svůj vlastní zvukový rukopis

Moderní hudba je značně degradována na opakující se předvolby. Zapněte si rádio, poslouchejte reklamy a jsme si jisti, že dokážete určit zvuky. Studio One verze 3 toto všechno mění a dává vám možnosti vytvoření vlastního ojedinělého hlasu, pomocí Multi Instrument, Extended FX Chains, a Note FX.

Nekonečné možnosti

Když přidáte Note FX jako Arpeggiator nebo Repeater do nástrojové stopy, zkombinujete nástroje s Multi Instrument a kreativně je smícháte nebo provedete paralelní zpracování audio stopy pomocí Extended FX Chains, zjistíte, že máte neomezené možnosti.

A toto všechno je možné uložit, jako jedinou předvolbu pro její pozdější rychlé použití. Můžete dokonce nasměrovat váš oblíbený motiv z externího analogového zařízení přímo do mixeru pomocí Pipeline a Studio One automaticky zabezpečí kompenzaci latence. Potřebujete speciální zvuk do svého klipu? Jednoduše nastavte plug-ins jako Event Effects.

Zachycení živé hudební produkce

Záznam stop v programu Studio One je rychlý a jednoduchý. Režim před-záznamu zajistí, že neztratíte žádný okamžik. Při záznamu do více stop současně můžete přidat stopy a pomocí sekvenčního I/O přiřazení nasměrovat různá MIDI zařízení do různých nástrojů současně a poskytnout každému interpretovi vlastní nastavení klikání metronomu do speciálního pomocného mixu. Pro záznam obtížných partů použijte režim Step Record nebo vystavte svou stopu ze smyček jako jednotlivé vrstvy stopy.

Vylepšete své stopy pomocí Melodyne a dalších

Studio One Professional je DAW, kde je zde poprvé integrován, jako vítěz technické Grammy - Melodyne 4 Essential (cena $99) pro dokonalou polyfonní intonační korekci, časovou korekci a kreativní editaci. Více než jen plug-in, Melodyne je nyní integrován do každé stopy, což umožňuje rychlejší přístup a účinnější operace, díky naší ARA technologii, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci s firmou Celemony.

Vyzkoušejte kompilaci, získejte šablonu rytmického motivu a další

Studio One má rychlé prostředky pro práci s kompilací a pro jednoduché sestavení konečné podoby stopy z dílčích pokusů záznamu; informace o rytmických dobách audio signálu jsou uchovány dokonce i u vícestopého záznamu bicích nástrojů. Studio One bezprostředně zjišťuje rytmické doby vašeho záznamu a importovaného audia, což umožňuje rychlé nastavení časové pozice u jednotlivých dob, měňte a přizpůsobujte tempo—dokonce můžete získat šablony rytmických motivů a použít je na jiné stopy. Původní zvuková kvalita zůstává zachována i při extrémních změnách tempa, díky naší technologii Audio Bend time stretching, pracující v reálném čase, která byla vylepšena pro využití nejnovějšího algoritmu élastiquePro 3.

Mixování navrženo odborníky, kteří vyvíjeli digitální mixování

Ještě před uvedením programu Studio One byl náš vývojový tým u zrodu nejuznávanějších mixerů hudebních programů. Představte si, co se stane, když se použije to nejnovější, začne se o základu s použitím nejnovějších technologií a spojí se síly se společností, která definovala hardwarové digitální mixery? Je to program Studio One. Je to to nejlepší z obou světů: pevné 64-bitové mixovací prostřední, které je přirozené a pracuje stejným způsobem, jako skutečný směšovací pult, ale navíc bez omezení.

...je třeba osladit váš mix

...průkopníci Mix Engine FX a Console Shaper, stejně jako Native Fat Channel ve směšovacích pultech StudioLive a sada 64-bitových vnitřních efektů, to jsou základní kameny pro neuvěřitelné možnosti tvorby zvuku, které najdete v Extended FX Chains a můžeme jít dále až po delikátnosti, jako VCA Faders, uživatelsky definovatelné automatizační křivky, drag-and-drop nastavení kanálu a plug-ins, přizpůsobivé směrování, efekty na vstupní sběrnici a další.

Udržení uspořádání

Pomocí výkonu, který poskytují současné moderní počítače v kombinaci s množstvím pracovních nástrojů a bez omezení čehokoliv v programu Studio One si můžete představit rychlou tvorbu rozsáhlých hudebních projektů, což je nezvládnutelné v jiných DAW. Studio One pomáhá udržet věci pod kontrolou pomocí stop složek - Folder Tracks, pomocí synchronizace 1:1 stopa/kanál v mixeru (včetně barevného rozlišování), markerů, aranžovací stopy, ukládání alternativních úprav a hudebních nápadů v Scratch Pads, uživatelských předvoleb Multi Instruments a FX Chain a možnosti exportu projektů včetně použitého obsahu.

Hudbu jen netvoříte, ale i finalizujete a prezentujete

Nestačí jen začít tvořit píseň. Čas jsou peníze a věci, jako možnost rychlejšího renderování než v reálném čase a rozmanité možnosti nastavení parametrů pro export v programu Studio One vám ušetří čas pro důležitější věci.

Strana Project programu Studio One Professional poskytuje pracovní nástroje nejen pro finalizaci vaší hudby ale i pro její prezentaci. Celý svůj projekt můžete masterovat s využitím profesionálních efektů, měřením dalšími prostředky. Nemusíte čekat na finalizaci každé písně pro vytvoření vašeho projektu. Jediným kliknutím se váš projekt aktualizuje, abyste se ujistili, že používáte poslední verzi každé písně. Pokud se rozhodnete pro provedení změn písně během masteringu, jednoduše klikněte na stránku písně, proveďte požadované úpravy, pak skočte zpět na stránku projektu. Je to tak prosté.

Strana Project je také místem, kde můžete vkládat důležitá metadata (popisná data); přidejte album; vypalte Red Book kompatibilní CD; vytvořte DDP image; exportujte WAV, FLAC, MP3, a další digitální soubory; a dokonce můžete publikovat svou hudbu přímo svým fanouškům na SoundCloud.

Střed vašeho studia.

Studio One není uzavřenou aplikací, která je oddělená od okolního světa. Je to otevřené prostředí, navržené jako důležitá součást řetězce vaší hudební produkce.

Jak na více obrazovkách, tak na dotekových monitorech

Studio One je víc, než jen vzhledově hezký. Můžete provozovat jeho rozhraní s vysokým rozlišením i na malých noteboocích, stejně jako ve vícemonitorových studiových systémech. Testovali jsme jej na šesti monitorech! Studio One nyní podporuje nejnovější multidotekové počítače a monitory, takže můžete přirozeně doteky svých rukou ovládat váš mix, aranžmá, editovat atd.

Získejte víc než jen I/O

Studio One 3 je součástí systému PreSonus Active Integration, stejně však také může pracovat samostatně. Studio One byl navržen tak, aby rychle pracoval i s vaším hudebním hardwarem.

Jádro řídícího centra vašeho studia - Studio Command Center

Rozhraní PreSonus Studio 192 bylo navrženo pro těsnou integraci s programem Studio One tak, aby vzniklo centrum Studio Command Center: dálkově ovládané mikrofonní předzesilovače; přepínání reproboxů; nezávislé mixy pro každý sluchátkový výstup; hybridní Fat Channel procesování s nulovou latencí pro vstup a přehrávání; a mnoho dalšího.

Pokud využijte StudioLive AI nebo RM směšovací pulty, získáte přímý import záznamů Capture se StudioLive AI scénami a předvolby nastavení pro Fat Channel; hybridní plug-iny Fat Channel programu Studio One poběží v DSP mixeru pro odposlech na vstupu s nulovou latencí a jednoduše je lze přepnout na vnitřní efektování pro přehrávání. K tomu při použití StudioLive RM mixeru, jako zvukovou kartu, získáte dálkové ovládání pro předzesilovače a při kaskádování mixerů Studio 192 a StudioLive RM získáte pro vaše studio až 64 vstupních/výstupních kanálů.

Pokud použijete spojení s AudioBox iSeries rozhraními a Capture for iPad, můžete bezdrátově přenášet audio záznamy z vašeho iPadu přímo do programu Studio One.

Samozřejmě je program Studio One kompatibilní s ASIO-, Windows Audio- a Core Audio- kompatibilními audio rozhraními.

Využijte dotekové ovládání

StudioLive CS18AI je první dotekový povrch navržený firmou PreSonus pro ovládání programu Studio One. Propojením jedním Ethernet kabelem máte k dispozici 18 dotekově citlivých posuvných ovladačů - faderů, Fat Channel ovládání, markery, řízení transportu a stripů, filtrování DCA vrstev mixeru, a další. CS18AI je také 4 x 2 audio rozhraním, poskytujícím další vstupy/výstupy.

Máte málo místa nebo prostě chcete vstát od pracovního stolu? Ovládejte svůj mix a transport pomocí nové aplikace k dálkovému řízení programu Studio One> pro iPad, iPad Pro, a Windows tablety, která je zdarma pro uživatele programu Studio One Professional a jako doplněk pro uživatele programu Studio One Artist.

FaderPort také poskytuje základní řízení, které potřebujete, včetně dotekově citlivého posuvného ovladače - faderu v kompaktním prostředí. Je to ideální pro projektová studia nebo když chcete být mobilní.

Studio One je také kompatibilní, včetně předvoleb, s většinou populárních Mackie Control / HUI rozhraní a se všemi MIDI kontrolery. Pomocí Control Link je jednoduché mapování knoflíků a tlačítek programu Studio One.

Získejte více funkcí, efektů, obsahu a nástrojů

Kdykoliv můžete využít více plug-ins, pokud 45 vnitřních efektů, efekty mixeru, virtuální nástroje a Note FX, obsažené v programu Studio One Professional vám nestačí: Další jsou na dosah. Existuje mnoho doplňků pro program Studio One, které rozšíří jeho možnosti a obsah. Navíc je Studio One kompatibilní s nejnovějšími AU, VST2, VST3, a ReWire efekty a nástroji.

Přejděte, ale buďte v pohodě

Pokud přecházíte z jiného DAW nebo jen program Studio One využijete, jako další možnost zpracování hudby, Studio One pro vás bude příjemným uvolněním. Chápeme vás, jak je těžké změnit již používané a zvládnuté DAW. Proto program Studio One dovolí používat klávesové zkratky z Pro Tools, Cubase nebo Logic, stejně jako uživatelské zkratky. Studio One má nyní vlastní funkce, které požadovali uživatelé jiných DAW, jako třeba "smarter" ukazatel, VCA Faders, Layer a Range Editing a další.

Vytvořte svou partituru v programu Studio One

Notační program PreSonus Notion měl vždy možnost propojení s programem Studio One přes ReWire pro přidání dalších nástrojů a provádění notačních úkonů, ale nyní s programem Studio One verze 3.3 a Notion 6 máte inovovanou technologii, kde můžete jednoduše využít audio, pracovat s notami, nástroji, stopami a daty VST nástrojů tam a zpět mezi aplikacemi na jednom počítači nebo mezi dvěma počítači zapojenými do sítě.

Pomoc vždy a všude, kde ji potřebujete

Pokud začínáte se zpracováním hudby, nebudete věřit, jak je program Studio One jednoduchý, ale někdy i ostřílení profesionálové potřebují pomoc. V programu Studio One 3 jsou integrovány dynamické, kontextové tipy a nápověda, které vám poskytnou potřebné informace. Stačí stisknout klávesu F1 nebo myší pohybovat ukazatelem otazníku nad požadovanou oblastí a pomoc se dostaví.

Vývoj programu Studio One

Studio One byl vyvinut týmem PreSonus Software v německém Hamburku, městě s bohatou historií vývoje hudebního softwaru. Podívejte se na toto video pro seznámení s vývojáři a koukněte, co se děje při vývoji programu Studio One.

×
Najít prodejce

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus