Studio 192

Nahrávejte s ultravysokým rozlišením (kdekoliv)

Studio 192: zvukové rozhraní a studiové řídící centrum

Stvořeno pro tvorbu (ve studiu i na cestách)

Zvukové rozhraní PreSonus® Studio 192 USB 3.0 vám poskytne výjimečně věrný zvuk, flexibilní konektivitu a profesionální funkce pro monitoring i mixáž ve standardním 1U rackovém formátu, nebo v kompaktním stolním provedení (model Studio 192 Mobile USB 3.0).
Nezáleží na tom, zda jste producent, studiový zvukař, nezávislý hudebník či hudební skupina, sound designer, anebo vše dohromady – vaše zvukové rozhraní Studio 192 je tu proto, abyste mohli vždy a všude svobodně tvořit.

Řídící centrum vašeho studia

Rackové rozhraní Studio 192 je navrženo tak, aby se mohlo snadno stát centrálním bodem jakéhokoliv projektového či profesionálního studia. Zabudovaný Talkback mikrofon můžete nasměrovat do kterékoliv monitorové sběrnice a výstupu. Přepínače Dim a Mono vám poskytnou plnou kontrolu nad mixáží. V obou nezávislých sluchátkových výstupech lze poslouchat libovolnou mixážní sběrnici.
Stolní rozhraní Studio 192 Mobile představuje integrované hardwarové i softwarové řešení, určené pro práci v domácím i profesionálním studiu, které však může být díky snadno přenosnému a kompaktnímu provedení umístěno prakticky kdekoliv. Díky funkci Cue dovoluje mobilní verze rozhraní snadno přepínat poslech ve sluchátkovém výstupu mezi dvěma zvolenými mixážními sběrnicemi.
Početná sada symetrických výstupů u obou verzí zvukové karty se podle vašich pracovních preferencí dá snadno využít pro přepínání, nebo míchání poslechových monitorů (např. hlavní poslech + subwoofer), či dokonce pro obojí současně. S flexibilními funkcemi ovládacího softwaru a přebytkem vstupů i výstupů zvukové karty série Studio 192 snadno zapadnou do jakéhokoliv produkčního prostředí.

  • Simultánně streamujte až 26 vstupů do 32 výstupů při vzorkovací frekvenci 48 kHz (8x14 při 192 kHz)
  • Využijte v reálném čase procesingové funkce pluginu Studio One® Fat Channel na všech analogových a prvních osmi ADAT vstupech s téměř bezlatenčním (2 ms ze vstupu na výstup) monitoringem.
  • Udělejte z rozhraní Studio 192 chytré řídící centrum vašeho studia s možností přepínání či míchání poslechových monitorů a se dvěma nezávislými sluchátkovými výstupy.
  • Dálkově ovládejte své mikrofonní předzesilovače XMAX a monitorové sběrnice pomocí aplikací UC Surface, Studio One a Studio One Remote pro iPad®
  • Rozšiřte počet svých vstupů a výstupů prostřednictvím osmikanálového AD/DA převodníku DigiMax DP88 s dálkově ovladatelnými předzesilovači.

Skvělý zvuk

Digitální převodníky audiofilské kategorie, celkově nízký jitter a mikrofonní předzesilovače s uživatelskou pamětí vám přinesou excelentní zážitek při nahrávání i poslechu. Studio 192 pracuje se vzorkovací frekvencí až 192 kHz, což zaručuje ultravysoké rozlišení pro záznam i mixáž.
Velmi kvalitní převodníky Burr-Brown zajišťují pro každý vstup dynamický rozsah až 118 dB. Díky tomu je možné zachytit komplexní hudební signál včetně harmonických kmitočtů jemně a přirozeně, bez slyšitelného zkreslení.
Analogové mikrofonní předzesilovače XMAX Class A s možností uložení a zpětného vyvolání nastavení disponují neuvěřitelně velkou dynamickou rezervou, hlubokými basy a celkově bohatým zvukem, takže ve svých nahrávkách perfektně uslyšíte každý nádech, transient či detail.

Ve firmě PreSonus si plně uvědomujeme, že mikrofonní předzesilovač je klíčovým komponentem, který zásadně ovlivňuje zvukovou kvalitu nahrávky. Rozhraní Studio 192 proto obsahuje dva speciálně navržené, vysokonapěťové Class A předzesilovače XMAX, jež využívají diskrétní elektronické součástky pro maximálně přesný a transparentní přenos zvuku.

Předzesilovače XMAX staví na těchto třech klíčových elementech:

  • Class A. Obvody pracující ve třídě A nemají přechodové zkreslení a poskytují čistší, jasnější a více muzikální zvuk než obvody třídy AB, které jsou použity v mnoha obvyklých preampech.
  • Vysoké napětí. Napájení předzesilovačů XMAX pracuje s napětím 30 V. Velké množství běžných konstrukcí založených na operačních zesilovačích využívá napájení s napětím pouze 10 – 18 V. Vyšší napájecí napětí však poskytuje větší dynamickou rezervu, hlubší basy, jemnější výšky a celkově bohatší zvuk.
  • Diskrétní součástky – ne operační zesilovače. V obvodech předzesilovače jsou použity výhradně skutečné tranzistory, rezistory a kondenzátory a nikoliv levné operační zesilovače, které zvyšují šum, nepřirozeně zabarvují zvuk a činí jej nepříjemným. Naše diskrétní obvody zaručují ultranízký šum a transparentní zvuk.

Jednoznačným přínosem originální konstrukce mikrofonních předzesilovačů XMAX je velká dynamická rezerva, široký frekvenční rozsah a to nejdůležitější – muzikálnost a zvuková čistota.

Předzesiovače XMAX použité v rozhraní Studio 192 však mají ještě jednu výhodu. Jejich nastavení se dá uložit a znovu vyvolat.

V roce 1995 si PreSonus nechal patentovat digitální řízení analogových obvodů ve svém prvním studiovém výrobku. Na základě tohoto odkazu jsme vytvořili oddělený digitální obvod pro řízení hlasitosti na vstupu našich analogových mikrofonních předzesilovačů XMAX. To nám poskytuje výhodnou možnost digitálně vyvolat nastavení bez toho, abychom obětovali zvukovou věrnost. Předzesilovače tak mohou být řízeny z předního panelu rozhraní, aplikací UC Surface, z mixu DAW Studio One, nebo StudioOne Remote a prostřednictvím MIDI v programech ProTools, Logic, nebo Live, takže si vaše originální nastavení můžete vždy uložit společně s nahrávkou.

DAW Studio One ve Studio 192

Zvukové rozhraní Studio 192 se dokáže plně integrovat do vašeho studiového prostředí a tvoří tak jeho přirozené rozšíření. Stačí spustit DAW Studio One® 3 a mikrofonní předezsilovače či všechny monitorové sběrnice na převodníku Studio 192 můžete ovládat přímo z něj.
Náš hybridní plugin Fat Channel využívá při záznamu výkon DSP zvukové karty Studio 192, zatímco pokud stejný plugin spustíte při přehrávání v programu Studio One, bude plugin pro zpracování signálu využívat procesor počítače. Díky tomu můžete nahrávat a monitorovat signál s procesingem založeným na DSP rozhraní Studio 192 a při playbacku plynule přejít na Fat Channel v DAW Studio One.
Přáli byste si nahrávat ve studiu svůj vlastní umělecký výkon a ovládat při tom recordingové funkce na počítači ve vedlejší režii? V tom případě není nic jednoduššího než spustit aplikaci Studio One Remote na vašem tabletu iPad®.

Již od prvního vydání DAW Studio One mohou uživatelé rozhraní PreSonus upravovat signálové poměry v monitorových sběrnicích prostřednictvím unikátního prvku Z-Mix. Alternativní funkce Z-Mix umožňuje nastavení hlasitosti a panoramy s nulovou latencí („Z“ = Zero, anglicky nula) ve zvolených odposlechových sběrnicích přímo z mixu DAW Studio One.

Ve zvukovém rozhraní Studio 192 jsme tento koncept s naším novým formátem hybridních pluginů posunuli na ještě vyšší úroveň. Prvním pluginem, který tuto výhodu využívá je Fat Channel ve Studio One. Hybridní formát umožňuje, aby pluginy využívaly buď výpočetní výkon DSP hardwarového zařízení (zvukové karty), nebo procesor počítače, na kterém je nainstalována DAW Studio One. Během záznamu tedy plugin funguje na DSP audio rozhraní Studio 192, zatímco při následném přehrávání již běží ve vašem počítači.

Kromě toho mohou uživatelé Studio 192 ovládat mikrofonní předzesilovače svojí zvukové karty přímo v mixu DAW Studio One jednoduše tak, že určí daný preamp jako zdroj signálu pro některou konkrétní zvukovou stopu v DAW. Protože jsou DAW Studio One i rozhraní Studio 192 postaveny na stejné platformě, není potřeba žádné další nastavení ani konfigurace. Stačí spustit Studio One a začít nahrávat.

Vrcholem všeho je však skutečnost, že s aplikací Studio One Remote můžete ze svého tabletu iPad® nejenom bezdrátově ovládat veškeré funkce session ve Studio One, ale nově získáte také bezdrátový přístup k předzesilovačům a funkcím Z-Mix v rozhraní Studio 192.
To vám dovolí nastavit Gainy mikrofonních preampů a upravit si monitorový poslech například v situaci, kdy sami nahráváte svůj vlastní výkon ve studiu, zatímco počítač máte umístěný ve vedlejší studiové režii.

Dálkové ovládání aplikací UC Surface

Všechny funkce zvukového rozhraní Studio 192 je možné ovládat pomocí software PreSonus UC Surface, který je volně dostupný k bezplatnému stažení. Pokud tedy používáte záznamový software jiného výrobce než PreSonus, s touto aplikaci získáte vzdálený přístup k funkcím své zvukové karty. Uživatelé aplikaci UC Surface vysoce oceňují jako velmi intuitivní mixážní rozhraní, které zajišťuje rychlý přístup ke všemu co potřebujete.

Simultánní ovládání funkcí v DAW a nastavování poslechových poměrů v monitorových sběrnicích pro nahrávající hudebníky může být docela velkou výzvou, pokud nemáte k dispozici dostatek samostatných zobrazovacích zařízení. Protože však aplikace UC Surface může fungovat bezdrátově na Windows kompatibilních počítačích s touchscreenem, nebo na tabletu iPad, nemusí se o obrazovku dělit s DAW. To dovoluje, aby si hudebníci ve studiu sami nastavili hlasitostní poměry v monitorových sběrnicích, aniž by bylo nutné pro ně pořizovat nákladný osobní odposlechový systém.

Navíc, vedle možnosti namíchání perfektního signálu v odposlechu, poslouží aplikace UC Surface k proměně rozhraní Studio 192 v pokročilý speaker-management systém, s jehož pomocí můžete přepínat mezi svými hlavními a referenčními monitory, připojovat k nim subwoofer a využívat funkce jako Mono a Dim. Poslech mixáže na různých párech monitorů vám odhalí nové poznatky. Využitím režimu přepínání reproduktorů v UC Surface můžete svou mixáž poslouchat až na třech různých párech monitorů a snadno mezi nimi přepínat.

PreSonus tradičně dělá skvělé signálové procesory

Vhodná úprava zvuku procesorem a přimíchání správného množství efektů do monitorového mixu může výrazně ovlivnit schopnost hudebníka podat ve studiu přirozený a kvalitní výkon. S ohledem na to Studio 192 nabízí šestnáct nezávislých instancí procesingového pluginu Studio One Fat Channel. Jednu pro každý analogový vstup, plus pro prvních osm digitálních vstupů ADAT. K tomu navíc efekty stereo reverb a delay. Výsledkem jejich použití při záznamu jsou lepší hudební výkony a celkově kvalitnější nahrávky.

Sada studiových signálových procesorů Fat Channel, založená na našem klasickém analogovém kompresoru/gate ACP 88, byla poprvé začleněna do mixážních pultů řady StudioLive. Přirozený muzikální zvuk kombinované signálové cesty, jenž měl lví podíl na skvěle znějících mixážích, konzole StudioLive velmi rychle proslavil.

Fat Channel obsahuje filtr nízkých frekvencí, gate s možností klíčování, kompresor, 4-pásmový parametrický ekvalizér a limiter. Je zde také padesát továrních presetů vytvořených zvukovými profesionály, které vám pomohou rychle najít zvuk, jaký zrovna hledáte. Své vlastní presety Fat Channelu můžete vytvořit jak s pomocí UC Surface, tak v DAW Studio One a můžete je mezi nimi také sdílet. Presety však můžete sdílet také s ostatními uživateli DAW Studio One, konzolí StudioLive a rozhraní Studio 192.

Pokud potřebujete více kanálů, můžete rozhraní rozšířit

Studio 192 má 18 digitálních vstupů a výstupů, což vám dovoluje snadno přidat další vstupy a výstupy, pokud je budete potřebovat. Předzesilovač/převodník PreSonus DigiMax DP88 byl navržen právě proto, abyste mohli analogovou konektivitu svého audio rozhraní Studio 192 hladce rozšířit o dalších osm digitálně řízených předzesilovačů XMAX či osm přímých analogových vstupů, osm DAC výstupů, vše propojené se zvukovou kartou v digitálním formátu ADAT s podporou vzorkování až 96 kHz a synchronizované prostřednictvím Word Clock I/O. Pokud jsou mikrofonní předzesilovače převodníku DP88 připojeny optickým kabelem ADAT k rozhraní Studio 192, umožňují plné dálkové ovládání aplikacemi UC Surface, Studio One a Studio One Remote. Dokáží tak velmi přirozeným způsobem rozšířit počet vašich analogových vstupů a to jak z pohledu barvy zvuku, tak i funkčnosti a ovládání.

Sáhněte si na Studio 192

Studio 192 vám poskytne velmi výkonnou kombinaci zvukového rozhraní a studiového řídícího centra. S křišťálově čistým zvukem s kvalitou vzorkování až 192 kHz, monitoringem dovolujícím bezlatenční DSP procesing, dálkovým ovládáním předzesilovačů, monitorových sběrnic i reproduktorů, sluchátkovým zesilovačem a bezkonkurenční úrovní integrace v DAW Studio One získáte přenosné nahrávací řešení, nesrovnatelné s jakýmkoliv jiným. Vyzkoušejte si jej u svého oblíbeného delaera PreSonus.

Nově navíc se sadou pluginů Studio Magic

Tato sada pluginů rozšiřuje zvukové možnost DAW Studio One. Jsou to třešničky na dortu připravené předními jmény světa virtuálních nástrojů a efektů, z nichž každá dodá vašim skladbám jinou příchuť a do vašich rukou vloží kouzla praktické magie. Tyto pluginy však nejsou pouze jednoúčelovými triky, ale skutečnými tažnými koni, jejichž sílu a schopnosti uplatníte v bezpočtu svých mixáží.

Více informací o balíku softwaru Studio Magic
Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus