R-Série

Vzdušný prostor

Monitory série R: AMT design se širokou stereobází a skvělými transienty

Poslechněte si i ty nejjemnější detaily

Monitory série R jsou vybaveny speciálně konstruovanými páskovými tweetery AMT (Air Motion Transformer), jež díky celkové účinné ploše větší než 4400 mm2 dokáží reagovat i na ty nejjemnější vlnové průběhy v nejvyšších frekvencích. To posluchači dává dojem prostoru a umožňuje „slyšet vzduch“, což je charakteristické zejména pro audiofilské nahrávky. Transparentní a velmi přesný zvuk monitorů R série je ideální jak pro komerční a domácí nahrávací studia, tak pro vysílací i postprodukční režie.

Dokonalá reakce na transientní signály

Kvůli nezbytnému utlumení vysokofrekvenčních rezonančních špiček bývá u konvenčních „kopulových“ tweeterů různými metodami navyšována hmotnost pohyblivých částí, což negativně omezuje rychlost jejich reakce na transientní signály. Naproti tomu speciálně konstruovaný páskový tweeter AMT využívá skládanou membránu z neuvěřitelně tenkého materiálu Kapton® (< 0.01 mm) v níž je vložen hliníkový proužek, plnící funkci cívky. To tweeteru umožňuje okamžitou pohybovou reakci na elektrické impulsy. Výsledná minimální reakční doba se zásadně podílí na dokonale čitelném zvuku se skvělou reprodukcí transientů.

Široký a konzistentní stereoobraz

Rozvinutá pásková membrána AMT disponuje oproti tradičnímu 1“ tweeteru 8 – 13 krát větší účinnou plochou, díky které může být stereobáze monitorů série R podstatně širší, než u konvenčních konstrukcí. Současně má řada R velmi omezené vertikální vyzařování, což pomáhá redukovat odrazy zvuku od stropu a stolu, jež mohou jinak způsobovat problémy s fázovou koherencí signálu. Akustické vlastnosti prostoru tak projev monitorů R ovlivňují jen velmi málo, jejich zvuk je díky tomu velmi dobře předvídatelný a v různých režiích konzistentní.

Transparentní zvuk

Monitory PreSonus R využívají nízkofrekvenční drivery s membránou vyrobenou ze speciálně ošetřené Kevlarové® tkaniny. Její tuhý konus zachovává velmi vyvrovnaný vyzařovací pattern v celém přenášeném frekvenčním rozsahu. Integrované Class D zesilovače o výkonu 150 W v Bi-Amp konfiguraci dělají ze série R jedny z nejvýkonnějších monitorů své třídy – navíc s otevřeným a jasným zvukem, který ani při dlouhodobém poslechu není únavný.

Udělejte si to po svém

Monitory řady R si můžete přizpůsobit mnoha způsoby. Jsou k dispozici s černou nebo modrou čelní stěnou, takže budou vždy dobře ladit k dekoraci vašeho studia. Se symetrickými XLR a 6,3 mm TRS či nesymetrickými RCA konektory je snadno propojíte s mixem, zvukovou kartou, přehrávačem, počítačem či jakýmkoliv jiným zdrojem linkového signálu. Kromě toho disponují uživatelsky nastavitelnými korekcemi, jejichž prostřednictvím je můžete zvukově doladit k vašemu poslechovému prostoru. Díky tomu všemu se tyto monitory snadno plně integrují v libovolném studiovém prostředí.

Řada R je vybavena čtyřpolohovým přepínačem Acoustic Space, jenž kompenzuje přírůstek basů, ke kterému dochází, pokud je monitor umístěn v blízkosti stěn. Ovladač hlasitosti vysokofrekvenčního driveru pomáhá dále zmírnit prostorové anomálie. Přepínatelný hornopropustný filtr potom usnadňuje integraci subwooferů Temblor (či jiných) do vaší monitorové sestavy.

Definice přesnosti

Originální konstrukce studiových monitorů řady R s páskovými měniči AMT přináší realistickou reprodukci zvuku, se kterou ve svých nahrávkách uslyšíte prostor. Transparentní přednes a rychlá odezva na transientní signály představuje ideální volbu pro každého, kdo potřebuje míchat zvuk ve vysokém rozlišení. Vyzkoušejte si je u svého nejbližšího dealera PreSonus®

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus