Faderport

Pokročilé a inovativní ovladače pro vaši DAW

FaderPort™: kontrolery pro studiovou produkci a mixáž

Nezabíjejte svou myš – dopřejte jí společnost

Přestože jsou klávesnice a myš vyzkoušenými prostředky k ovládání DAW, budou ještě mnohem efektivnější, pokud je použijete společně s ovladačem FaderPort™, který vám poskytne precizní dotykovou kontrolu nad mixáží a automatizovanými funkcemi. S dotykově citlivými, motorizovanými, 100 mm fadery a sadou dedikovaných tlačítek dokážete pokrýt celou řadu různých funkcí. Můžete bleskurychle zoomovat audio soubory při editaci, změnit pouhým kliknutím tempo metronomu, modifikovat parametry pluginů, nastavit poměry úrovní v Auxech a samozřejmě upravovat hlasitost jednotlivých tracků v mixáži pouze dotykem prstu.
S ovladači PreSonus FaderPort si užijete tu nejrychlejší a nejzábavnější studiovou práci, jakou jste kdy zažili.

Nejlepší mixážní kontroler

Faderport 8 je špička mezi kontrolery pro studiovou produkci a mixáž, o čemž svědčí nejen vítězství v kategorii "nejlepší mixážní kontroler" v rámci výročních cen SOS Award 2018 portálu Sound On Sound, ale především prvenstní v kategorii "Production Essentials" prestižních TEC Award 2018 vyhlašovaných každodorčně na světové výstavě NAMM Show v kalifornském Anahaimu.

Pracujte rychleji a šikovněji

FaderPort vás nenutí měnit od základu vaše stávající mixážní postupy, ale naopak je rozšíří o další možnosti. Stále můžete používat svou věrnou klávesnici a myš pro úkoly, které dobře umí, zatímco FaderPort se postará o ty funkce, které je lepší „cítit přímo pod prsty“ a dovolí vám tak přizpůsobit si práci přesně podle vašich představ.

S velkými podsvícenými tlačítky najdete každou požadovanou funkci snadno a rychle. Sada osmi nebo šestnácti displejů s vysokým rozlišením (modely FaderPort 8 a 16) vám k tomu poskytne dokonalou vizuální zpětnou vazbu. A pokud si s pomocí myši vyberete stopu k editaci, FaderPort bude respektovat vaši volbu a nabídne vám další možnou cestu, jak se zvolenou funkcí pracovat přesně v tom okamžiku, kdy to budete potřebovat. Je to prostě způsob ovládání DAW, jaký jste si vždy představovali!

Dostaňte se ke všem klíčovým funkcím stiskem jediného tlačítka

Ovladače FaderPort 8 a 16 obsahují unikátní Session Navigator, který vám zajistí snadný a flexibilní přístup k osmi kriticky důležitým funkcím. Použijte tedy velký enkodér a pomocná tlačítka pro rychlejší i efektivnější editaci a mixáž.

Prostřednictvím enkodéru se můžete pohybovat plynule na časové ose, naopak s pomocí šipek je možné procházet skladbou takt po taktu. Stejně tak lze enkodérem časovou osu zoomovat a šipkami zvětšovat či zmenšovat jednotlivé stopy, navigovat, vkládat markery a udržovat konstantní úroveň signálu ve hlavním výstupu.

Dedikovaná tlačítka umožňují okamžitě naarmovat všechny tracky pro recording, ovládají Mute a Solo Clear, selektují výlučné zobrazení stop, sběrnic či VCA a nabízejí ještě mnoho dalšího. Nejste však omezeni jen tím, co pro vás připravil výrobce, k dispozici máte ještě navíc čtyři programovatelná uživatelská tlačítka, jež vám usnadní přístup k vašim oblíbeným funkcím.

Prostě jakmile si jednou Session Navigator vyzkoušíte, budete určitě přemýšlet nad tím, jak jste vůbec mohli až doposud pracovat bez něj.

Určitě přijdete sami na spoustu možností, jak využít výhody funkce Session Navigator u ovladačů FaderPort. Tento unikátní a flexibilní ovladač vám umožní editovat a míchat vaše tracky ještě o něco rychleji a efektivněji.

 • Svými tracky můžete rychle listovat pomocí otočného enkodéru, nebo je procházet jeden po druhém prostřednictvím šipek.
 • Při editaci lze upravovanou stopu enkodérem zvětšit i zmenšit.Potřebujete všechny stopy větší či menší? Jednoduše klepněte na tlačítko se šipkami!
 • Enkodérem je možné časovou osou rychle scrollovat, zatímco šipkami jí projdete postupně takt po taktu.
 • Zapněte stopu metronomu a tempo nastavte enkodérem či šipkami. Poklepem na enkodér můžete tempo skladby jednoduše natapovat.
 • Když si otevřete stopu s markery můžete jimi procházet pomocí enkodéru či šipek. Stiskem enkodéru vložíte marker na zvolené místo.
 • Můžete také rychle procházet jednotlivými sekcemi ve stopě Arrangeru ve Studio One, nebo eventy v jakékoliv DAW, která podporuje Mackie Control/HUI
 • Plně pod kontrolou máte samozřejmě také svůj Master Fader

Univerzální kompatibilita a těsná integrace se Studio One®

Přímočaré pracovní postupy s ovladači FaderPort a podpora protokolů HUI a Mackie Control (pouze FaderPort 8 a 16) umožňují snadné ovládání prakticky jakékoliv DAW. Nepotřebujete instalovat žádné drivery. Stačí připojit kontrolní rozhraní do USB portu a můžete ihned převzít velení nad svým mixem a pluginy.
Ovšem ve spojení s PreSonus Studio One dokáže FaderPort úplná kouzla (Studio One Artist je součástí dodávky). Budete ohromeni jak moc vám urychlí práci.

Ovladače FaderPort podporují protokoly HUI a Mackie Control (pouze FaderPort 8 a 16), což jim zaručuje kompatibilitu prakticky s jakýmkoliv DAW softwarem. Ovšem v kombinaci s vysoce uznávanou DAW PreSonus Studio One se Fader Port stává úplným zjevením, které vám dovoluje dělat věci jako:

 • Bypassovat najednou všechny pluginy ve zvolené stopě, pouze stiskem jediného tlačítka
 • Otevřít Channel Editor a řídit na zvoleném kanále pomocí faderů všechna uživatelská makra
 • S funkcí Link Parameter sledovat enkodérem Pan/Param pohyb myši, což vám dává okamžitou kontrolu nad jakýmkoliv parametrem na který najedete – anebo naopak můžete tento enkodér napevno přiřadit konkrétnímu parametru.
 • S pomocí Session Navigatoru je možné rychle scrollovat různými sekcemi ve stopě Arrangeru

Neuvěřitelně rychlá a efektivní studiová práce čeká právě na vás!

S kompaktními a uživatelsky přívětivými ovladači FaderPort si ve svém studiu užijete tu nejrychlejší a nejefektivnější práci, jakou jste kdy zažili. Ale nedejte jenom na naše slova – navštivte svého nejbližšího prodejce PreSonus a FaderPort si vyzkoušejte!

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus