Eris

Říkají vždy pravdu

Dvoupásmové aktivní studiové monitory Eris: Definice přesnosti

Zvuk, kterému můžete věřit

Pokud to s hudební tvorbou myslíte vážně, potřebujete studiové monitory, které vám nebudou říkat nic jiného než pravdu. Monitory série Eris® mají vyrovnanou a přesnou frekvenční charakteristiku, výkonné zesilovače třídy AB s velkou dynamickou rezervou a celou řadu ovládacích prvků, kterou můžete doladit akustické nedostatky prostoru. Ať už nahráváte své úplně první album, nebo nejnovější hit, monitory Eris vám zaručí, že svou vizi vždy perfektně uslyšíte.

Kevlarové woofery přinášejí celkově čistší zvuk

Studiové monitory Eris využívají nízkofrekvenční drivery ze speciálně tkaného Kevlaru. Tkaná struktura kevlarového wooferu pomáhá rozložit odražené zvukové vlny, takže posluchač ve výsledném zvuku slyší jen velmi malé množství zpožděných odrazů. Díky tomu může být směrová vyzařovací charakteristika monitoru relativně konstantní v celém frekvenčním spektru, zvuk je navíc lépe definovaný (méně časově rozmazaný) a celkově čistší.

Jemné výšky

Každý monitor série Eris je vybaven tweeterem s hedvábnou membránou. Ten dokáže vyzařovat zvuk ve velmi širokém úhlu a díky tomu také vytváří větší sweet spot. Výsledkem je jemný a dobře definovaný zvuk, který dokáže přesně reprodukovat nejvyšší frekvence i rychlé transienty.

Monitory, které si můžete přizpůsobit

Dnešní studioví producenti obvykle pracují se širokou škálou různých hudebních stylů a své nahrávky často míchají v akusticky náročném prostředí. A právě z tohoto důvodu nabízejí studiové monitory Eris rozsáhlou paletu ovládacích prvků, dovolující akustické doladění prostoru.
Třípolohový přepínač Acoustic Space kompenzuje přírůstek basů, ke kterému dochází, pokud je monitor umístěn v rohu, nebo v blízkosti stěn. Ovladače High a Mid pomáhají zmírnit další prostorové anomálie. Filtr Low Cutoff potom usnadňuje integraci subwooferů Temblor (či jiných) do vaší monitorové sestavy.

Umístění reproduktorů, velikost prostoru a další faktory dané okolním prostředím mohou vytvořit akustické anomálie, které negativně ovlivňují schopnost studiových monitorů produkovat co nejlepší a nejvěrnější zvuk. Monitory série Eris jsou vybaveny ovládacími prvky, jež dokáží tyto akustické problémy potlačit a umožňují vám ve vašem prostoru vytvořit maximálně věrnou poslechovou sestavu.

Pokud je monitor umístěn například v blízkosti stěny, nebo dokonce v rohu, nízké frekvence jsou mnohem výraznější, než by byly ve zcela otevřeném prostoru. A pokud tímto způsobem prostor přidává do vaší mixáže „umělé basy“ , bude výsledná nahrávka všude jinde basy postrádat. Pro zmírnění tohoto problému jsou monitory Eris vybaveny ovladačem Acoustic Space, který vám dovolí nastavit odezvu nízkých frekvencí adekvátně vzdálenosti vašich monitorů od stěny místnosti.

Ovladače High a Mid jsou určeny k potlačení dalších prostorových anomálií, které by mohly ovlivnit přednes monitorů. Tyto ovladače je však také možno použít pro simulaci různých poslechových sestav a prostředí, takže svou mixáž můžete důkladně otestovat, aniž byste při tom museli opustit židli ve svém studiu.

Připojíte se ke každému linkovému zdroji

Se třemi různými typy vstupních konektorů je snadné připojit monitory Eris ke zvukové kartě, mixážnímu pultu, monitorovému ovladači a téměř každému dalšímu zdroji linkového signálu. Modely Eris E5 a E8 nabízejí symetrické linkové vstupy XLR a 6,3 mm TRS a nesymetrické RCA. Model Eris 4.5 je vybaven symetrickými vstupy 6,3 mm TRS a nesymetrickými RCA, vedle toho přináší také možnost připojení smartphonů a tabletů pomocí stereofonního 3,5 mm konektoru. Specialitou nejmenších modelů Eris 3.5 a 4.5 je také sluchátkový zesilovač, díky kterému si můžete poslechnout svou mixáž také ve sluchátkách, bez nutnosti složitého přepojování kabelů.

Definice přesnosti

Stejně jako všechny ostatní studiové monitory PreSonus® i série Eris nabízí konzistentní a naprosto přesný poslech. Díky kompaktní a současně výkonné konstrukci představuje řada Eris ideální řešení pro domácí i profesionální nahrávací studia. Se svým jemným a vyrovnaným frekvenčním průběhem patří tyto monitory ke světově nejoblíbenějším a také nejprodávanějším typům.
Poslechněte si je u svého nejbližšího dealera PreSonus®

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus