Eris MTM

Zeširoka a jemně

Eris MTM: nejširší sweet spot ve své cenové třídě

Neobvykle široká a detailní stereobáze.

Studiové monitory série Eris MTM se mohou pochlubit rozšířenou a velmi přesnou frekvenční odezvou a také nejširší stereobází, jakou můžete v této cenové a rozměrové třídě najít. Jejich vnořená konfigurace Midwoofer-Tweeter- Midwoofer (MTM, někdy také označovaná jako „D´Appolito“) zlepšuje zvukové charakteristiky při poslechu mimo osu vyzařování a zvyšuje také prostorové rozlišení. Přínosem pro uživatele je, ve srovnání s jinými monitory, mnohem konzistentnější poslechový zážitek, jemnější frekvenční odezva i neobvykle široká a detailní stereobáze.

Konzistentní poslech

Mezi zvukovými vlnami, které jsou vyzařovány oběma komponenty konvenčního dvoupásmového reproboxu, může docházet k nežádoucím interferencím, jež ve výsledku často způsobí výrazné potlačení určitých frekvencí a naopak zesílení jiných. Intenzita uvedených negativních jevů je vždy závislá na vzájemné pozici posluchače a reproboxu. Konfigurace reproduktorů MTM / D´Appolito však vzájemné rušení komponentů a jím způsobené zvukové nekonzistence minimalizuje. Posluchači si tak mohou užívat nezvykle široký sweet spot a dokonale konzistentní poslech v ose i mimo ni.

Velký dynamický výkon a detailní zvukový přednes.

Reproboxy s konvenční dvoupásmovou konstrukcí mohou generovat velké množství rušivých odrazů od předmětů a ploch ve svém nejbližším okolí. Díky umístění vysokofrekvenčního tweeteru přímo mezi dva středobasové drivery, které oba pokrývají totožné frekvenční pásmo, dokáží monitory PreSonus Eris MTM tyto nežádoucí jevy výrazně minimalizovat. Oba měniče jsou umístěny tak, aby vzdálenost jejich akustických středů byla nižší, než je vlnová délka jakékoliv frekvence, kterou mohou v rámci svého daného frekvenčního rozsahu reprodukovat.

Kombinovaný signál dvou relativně malých driverů se šíří směrem kupředu jako jedina společná vlnoplocha, jež se chová stejně, jako by jí vygeneroval jediný velký reproduktor. Toto vzájemné propojování zvukových vln potom dokáže zaručit velmi dynamický akustický výkon i při velmi kompaktních rozměrech reproboxu.

Současně oba menší středobasové woofery pracující paralelně dokáží pokrýt zvukem prostor prakticky ve stejném úhlu jako výškový tweeter, což minimalizuje případné fázové posuvy závislé na pozici posluchače. Výhodou je potom dokonale detailní stereoobraz.

Transparentní a soudržný zvuk

Monitory Eris MTM využívají pár nízkofrekvenčních driverů s membránou vyrobenou ze speciálně tkaného Kevlaru®. Ten jim zaručuje velmi konstantní vyzařovací pattern v celém frekvenčním průběhu. Výsledkem je velmi konkrétní, čistý a nerozmazaný zvuk. Tkaná struktura kevlarového wooferu pomáhá rovněž rozložit zvukové vlny odražené od zadní stěny boxu, takže posluchač ve výsledném zvuku slyší jen velmi malé množství zpožděných odrazů. Ve spojení s konfigurací reproduktorů MTM / D´Appolito tak získáme velmi tranparentní a soudržný zvuk.

Horizontální, nebo vertikální umístění? Je to na vás

U mnoha reproboxů s MTM konfigurací bývá preferováno spíše svislé než vodorovné umístění, protože vertikální orientace poskytuje čisté pásmo středů bez interferencí a vyzařování výšek vyrovnané po obou stranách, což rozšiřuje sweet spot. Tím, že jsme u modelů E44 a E66 umístili oba středobasové drivery velmi blízko k sobě a současně jsme zvýšili pozici výškového tweeteru, dosáhli jsme toho, že monitory Eris MTM dokáží nabídnout optimální výkon v obou typech orientace. Takže si, podobně jako všechny další modely série Eris, můžete své reproboxy umístit přesně tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat.

Máte to pod kontrolou

Dnešní studioví producenti se obvykle musí vyrovnat s velkou škálou různých hudebních stylů a často střídají odlišná pracovní prostředí. A právě z tohoto důvodu nabízejí studiové monitory Eris rozsáhlou paletu ovládacích prvků, dovolující přesné akustické doladění prostoru.
Třípolohový přepínač Acoustic Space kompenzuje přírůstek basů, ke kterému dochází, pokud je monitor umístěn v rohu, nebo v blízkosti stěn místnosti. Ovladače High a Mid pomáhají zmírnit další prostorové anomálie. A filtr Low Cutoff potom usnadňuje integraci subwooferů Temblor (či jiných) do vaší monitorové sestavy.

Definice přesnosti

Stejně jako všechny ostatní studiové monitory PreSonus®, také série Eris MTM přináší konzistentní a přesný poslech i nepřebernou škálu chytrých ovládacích prvků. Velmi široký stereoobraz, kterého je dosaženo prostřednictvím konfigurace reproduktorů MTM /D´Appolito, z nich dělá ideální řešení pro každého, kdo potřebuje to nejlepší prostorové rozlišení v dané cenové třídě. Poslechněte si je u svého oblíbeného dealera PreSonus®

Najít prodejce

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=Presonus): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Kompletní portfolio PreSonus